Oxygenoterapia

Oxygenoterapia ako liečebná metóda indikovaná aj bez ordinácie lekára je liečebná metóda vhodná pre všetky vekové kategórie, ktorá regeneruje organizmus, posilňuje imunitný systém a napomáha pri viacerých zdravotných problémoch, únave, dýchacích ťažkostiach či postcovidovom syndróme. 

Oxygenoterapia podporuje regeneráciu organizmu na bunkovej úrovni a blahodárne vplýva na fyzické a psychické zdravie jednotlivca. Inhaláciou kyslíka je možné bojovať s únavou, stresom, zlepšiť pamäť i koncentráciu, zmierniť prejavy migrenóznych bolestí hlavy, dermatologické problémy či priaznivo ovplyvniť dýchacie ťažkosti pri astme alebo bronchitíde. Oxygenoterapia je založená na vdychovaní zvýšenej až 95-percentnej koncentrácie kyslíka, vďaka čomu dostávame do tela intenzívnu dávku, ktorá organizmus naštartuje , zrýchli metabolizmus. Ide o metódu využívanú desiatky rokov, je absolútne bezpečná a s komplexným využitím. Kyslík sa z tela prirodzene odčerpáva aj stresom, škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia či smogom. Už jedna oxygenoterapia sa vyrovná niekoľkodňovému pobytu vo vysokohorskom prostredí.

Liečbu kyslíkom často vyhľadávajú osoby v záťažových profesiách, počas alebo po chemoterapii ale tiež v tehotenstve ako prevenciu chudokrvnosti.

Inhalácia prebieha počas 30 alebo 60 minút prostredníctvom nosnej kanyly pripojenej ku kyslíkovému koncentrátoru. Procedúry odporúčame najmä na začiatku absolvovať v pravidelných intervaloch, aby bola liečba čo najúčinnejšia.

Na oxygenoterapiu sa môžu záujemcovia objednať osobne na recepcii a ambulantnej časti Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (FRO –suterén). Cena za jednu procedúru v trvaní 30 minút je 14 eur, v trvaní 60 minút 22 eur. 

Terapiu kyslíkom sa neodporúča absolvovať v prípade epilepsie, aterosklerózy, glaukómu alebo pri pokročilom vredovom ochorení žalúdka.      

oxy


Vytlačiť