Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline získalo grant na zakúpenie nových lavíc na sedenie. Prostredníctvom občianskeho združenia Onkocentrum Ametyst uspel v rámci Nadácie pre deti Slovenska projekt na zútulnenie čakární. „Venujeme sa dospelým pacientom so závažnou diagnózou, ktorí si prechádzajú ťažkou životnou skúškou. Snažíme sa preto vytvoriť na oddelení čo najlepšie podmienky, aby sme im pomohli zvládnuť náročnú liečbu. Prostredníctvom nášho občianskeho združenia sme tak požiadali o grant a podarilo sa nám získať tisíc eur na nákup nového sedenia do čakární, plus necelých dvesto eur sme dofinancovali z OZ," informovala primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice a zároveň predsedníčka OZ Onkocentrum Ametyst Dagmar Sudeková.

















