Vianočným koncertom spríjemnili pacientom pobyt v nemocnici

Vianočné skladby, skladby od Mozarta ale aj moderná hudba v podaní pedagógov žilinského konzervatória potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a denného psychiatrického stacionára žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Je to veľmi príjemné a vážia si to ako pacienti tak i personál, pretože mnohokrát si v tom zhone neuvedomujeme, že nejaké sviatky idú a ďakujeme, že nám to hudbou pripomenuli," uviedla primárka psychiatrického oddelenia nemocnice Martina Hanzelová.

835 p1250066 jpg 836 p1250068 jpg

Minulý rok priniesli vianočnú hudbu pacientom študenti konzervatória. Tento rok spríjemnili predvianočné obdobie ich pedagógovia. „Som veľmi rada za túto možnosť. V minulosti sme hrali koncerty pre domovy dôchodcov. Je to krásne poslanie priniesť hudbu ľuďom, ktorí sa možno nemajú tak dobre ako my," doplnila pedagogička Diana Čornaková.

837 p1250073 jpg 838 p1250076 jpg

Takmer polovicu z repertoáru tvorili skladby od Mozarta. „Je vedecky dokázané, že jeho hudba pôsobí terapeuticky a upokojujúco a rovnako to pôsobilo i na nás," dodala primárka Hanzelová.