Mikuláš potešil nielen deti, ale i dospelých pacientov

Sladkými balíčkami obdarovali členky Občianskeho združenia Žilinské venuše onkologických pacientov hospitalizovaných na oddelení klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. „S týmito pacientmi sme na jednej lodi, tiež sme onkologické pacientky a cítime to oveľa viac ako zdraví ľudia, nakoľko to prežívame na vlastnej koži. Chceme ich povzbudiť v tom, že nie každý, kto príde na onkológiu, musí zomrieť, ale môže pekne žiť. Ja s týmto ochorením žijem už desiaty rok," povedala bývalá pacientka a členka združenia Mária Kubaščíková.

Žilinské Venuše prispeli onkologickým pacientom z darovaných dvoch percent. „Tento rok sme na oddelenie kúpili tri skrine, aby si pacienti mohli slušne odložiť svoje veci. Postupne ich na oddelenie dopĺňame, minulý rok sme zakúpili dve," uviedla Kubaščíková.

Z balíčkov sa tešili i detskí pacienti z pediatrickej ortopédie a pediatrického oddelenia, ale aj deti zamestnancov nemocnice. Zarecitovali básničky, zaspievali pesničky.