Oddelenie neurológie a oddelenie otorinolaryngológie majú nové primárky

Oddelenie neurológie a oddelenie otorinolaryngológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline majú od 1. januára 2023 nových vedúcich pracovníkov. Obaja pôvodní primári sa po uplynutí ich menovacieho obdobia rozhodli neprihlásiť do vyhlásených výberových konaní, v ktorých následne uspeli dve lekárky.

Po skončení menovacieho obdobia na výkon funkcie opúšťa po 32 rokoch miesto primára neurologického oddelenia žilinskej nemocnice MUDr. Juraj Vyletelka. Ako priblížil riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, od vzniku samostatného oddelenia neurológie v Žiline bol Juraj Vyletelka v poradí tretím primárom. „Som mimoriadne rád, že pán primár ostáva naďalej pracovať v našej nemocnici, nestrácame tak jeho výnimočné lekárske skúsenosti a znalosti. Úprimne mu ďakujem za spoluprácu a výborné vedenie oddelenia, ktoré počas jeho primárskych rokov výrazne zvýšilo svoju kvalitu, personálne sa zastabilizovalo, zmodernizovalo a zároveň rozšírilo spektrum poskytovaných služieb,“ priblížil E. Dorčík s tým, že práve Juraj Vyletelka priniesol na Slovensko unikátnu metódu liečby ozonoterapiou, ktorú začala ako prvá poskytovať žilinská nemocnica. „Okrem tisícok pacientov, ktorým pán primár pomohol, zvýšil tiež renomé našej nemocnice. Práve vďaka jeho práci vyhľadávajú pracovisko neurológie mnohí známi športovci, osobnosti, ale aj zahraniční pacienti,“ doplnil riaditeľ FNsP Žilina. Novou primárkou žilinského neurologického oddelenia je od 1.1.2023 skúsená lekárka MUDr. Zuzana Tomášová, PhD. Špecializačné štúdium v rámci neurológie absolvovala v Českej republike, kde pôsobila ako sekundárny lekár na olomouckej neurologickej klinike. V žilinskej nemocnici pracuje od roku 2011.

Ďalšia zmena na vedúcej pozícii priniesla na oddelenie otorinolaryngológie (ORL) Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline kvalitnú odborníčku, lekárku s dlhoročnou praxou MUDr. Gabrielu Bugovú, PhD. Od 1.1.2023 nahradila dočasne povereného primára MUDr. Patrika Žabku. Riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík zároveň poďakoval za prácu i predchádzajúcemu primárovi MUDr. Pavlovi Lukášekovi, PhD., ktorý viedol žilinskú otorinolaryngológiu v rokoch 2002 až 2006 a 2012 až 2020. „Som mimoriadne vďačný obom primárom za ich podporu a prínos pre celé oddelenie, vďaka ktorému môžeme dnes nadviazať na doterajšie odborné výsledky. Nová pani primárka je výnimočnou posilou nášho tímu a verím, že sa jej v spolupráci s výborným kolektívom ORL podarí zrealizovať viaceré pozitívne zmeny s cieľom rozvíjať oddelenie, jeho kvalitu a rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ zdôraznil E. Dorčík a doplnil, že MUDr. Bugová nastúpila do žilinskej nemocnice s 22-ročnou praxou v odbore otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku, ktorú získala počas pôsobenia v Univerzitnej nemocnici v Martine. „Novej pani primárke na neurológii a taktiež novej pani primárke na otorinolaryngológii želám predovšetkým veľa úspechov, správnych rozhodnutí, nech sa nám spoločne darí naďalej posúvať našu nemocnicu na vyššiu úroveň,“ uzavrel riaditeľ FNsP Žilina.

FNsP ZA Kolektív oddelenia neurológie s novou p. primárkou

FNsP ZA Kolektív oddelenia ORL s novou p. primárkou