Vakcinačný tím žilinskej nemocnice očkuje aj v zariadeniach pre seniorov

Vakcinačné centrum Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline poskytuje aj výjazdovú očkovaciu službu pre klientov domovov sociálnych služieb či zariadení pre seniorov. Vo štvrtok a piatok navštívil mobilný tím prvé štyri zariadenia, kde zaočkoval 112 pacientov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem. Popri tom denne naďalej prebieha očkovanie stoviek pacientov v priestoroch vakcinačného centra.

Nemocnica najskôr zriadila nové ambulancie pre vakcináciu, stabilizovala personál a kapacity v priestoroch hlavnej budovy polikliniky, kde za prvý mesiac zaočkovala už viac ako 8000 ľudí. „Vyčlenili sme potrebných zamestnancov, aby sme dokázali otvoriť dostatočnú kapacitu pre záujemcov z radov našich zdravotníkov a následne i verejnosti. Tento týždeň sme zvládli postaviť služby tak, aby sme popri stabilnom očkovaní v centre vyrazili taktiež do okolitých domovov sociálnych služieb, kde sa nachádzajú jedni z najrizikovejších pacientov," priblížil medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik s tým, že najstaršia zaočkovaná bola klientka v Centre sociálnych služieb HARMÓNIA v Žiline vo veku 96 rokov. Práve seniori patria podľa jeho slov medzi najviac ohrozené skupiny s vysokou smrtnosťou na ochorenie COVID-19. „Samozrejme, tak ako pri každom očkovaní, aj tu je potrebné vnímať fragilitu starších ľudí a v prípade slabého zdravotného stavu sa pred vakcináciou poradiť s lekárom. Všetci klienti, ku ktorým do zariadení vyrážame, majú preto očkovanie vopred medicínsky odkonzultované," doplnil I. Bízik.

fnspza v zariadeniach pre seniorov ockuje vyjazdovy tim zilinskej nemocnice

Osoby nad 75 rokov z okruhu verejnosti sa môžu na vakcináciu naďalej objednať na webstránke www.korona.gov.sk alebo telefonicky na linke Ministerstva zdravotníctva SR 0800 174 174. Očkovanie verejnosti prebieha priamo vo Vakcinačnom centre FNsP Žilina v hlavnej budove polikliniky na 1. poschodí. Viac informácií k priebehu vakcinácie v žilinskej nemocnici a potrebné dokumenty, ktoré si pacienti môžu pred očkovaním vopred stiahnuť a vypísať v pohodlí domova, sú k dispozícii na www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne – Vakcinačné centrum FNsP Žilina.