V prezidentských voľbách môžu voliť pacienti i zdravotníci v nemocnici

Hospitalizovaní pacienti alebo zdravotníci v službe majú možnosť zúčastniť sa v sobotu 16. 3. 2019 aktuálnych prezidentských volieb aj v žilinskej nemocnici. V spolupráci s mestom Žilina zabezpečí nemocnica voľbu prostredníctvom prenosnej volebnej schránky.

1511 fnsp za jpg

Hospitalizovaní pacienti a zdravotníci, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky v územnom obvode okrskovej volebnej komisie č. 2 v meste Žilina (zoznam ulíc zaradených do obvodu nájdete na konci správy), nahlásia záujem vedúcej sestre príslušného oddelenia a pri odovzdaní hlasu sa preukážu platným občianskym preukazom. V prípade obyvateľov s trvalým pobytom na území Slovenska mimo daného územného obvodu je potrebné preukázanie občianskym preukazom a zároveň hlasovacím preukazom. O jeho vydanie je možné požiadať osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby do piatka 15. 3. 2019 na Mestskom úrade v Žiline. Voľby prezidenta Slovenskej republiky sa môžu zúčastniť aj hospitalizovaní pacienti bez trvalého pobytu na Slovensku. Totožnosť preukážu cestovným dokladom (pasom) a čestným vyhlásením, že na území Slovenskej republiky nemajú trvalý pobyt.

1512 fnsp zainfografika pre pacientov a zdravotnikov pre prezidentske volby 2019 png

Územný obvod okrskovej volebnej komisie č. 2 v meste Žilina zahŕňa ulice:

Bottova,

Burianova medzierka,

Čepieľ,

Dolný val,

Farská ulička,

Hodžova,

Horný val,

J.M.Geromettu,

Jána Reka,

Jezuitská,