Žilinská nemocnica vydala vlastné noviny

Fakultná nemocnica s poliklinikou vydala prvé číslo informačno-spravodajských novín pod názvom Naša nemocnica Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. Vlastné periodikum sa rozhodla vytvoriť s cieľom zvýšenia informovanosti pacientov i zamestnancov o zmenách a dianí v nemocnici.

„Žijeme rekonštrukciami, prinášame nové služby, meníme tvár oddelení, preto si myslíme, že je dôležité, aby sa o tom ľudia dozvedeli a do povedomia sa dostalo, že žilinská nemocnica vôbec nie je taká, aké meno o nej v minulosti kolovalo. Vlastné noviny sú jeden zo spôsobov, ktorým chceme naše novinky a aktuálne správy dostať na verejnosť," priblížil ekonomický riaditeľ žilinskej nemocnice Peter Braška.

1475 fnsp zazilinska nemocnica vydala vlastne noviny jpg

Nemocnica aktívne žije aj na Facebooku, od januára môžu užívatelia nahliadnuť tiež do jej Instagram sveta a nový spôsob komunikácie vo februári doplnil nemocničný magazín. „Dnes už nestačí len modernizovať a poskytovať kvalitné služby, musíte ich verejnosti čo najdetailnejšie ukázať, povedať o tom viac a komunikáciu priblížiť novým trendom. Chceme, aby bola nemocnica bližšie ľuďom, chceme im predstaviť čo najviac z nášho sveta a chceme, aby vedeli, že každý deň robíme všetko pre to, aby sme sa zlepšovali," zdôraznil P. Braška.

1474 fnsp zacitatelia najdu zaujimave clanky rozhovory novinky i zabavne rubriky jpg

Prvé číslo novín vychádza v náklade 1000 kusov. Názov vybrali užívatelia v otvorenej ankete na oficiálnej Facebook stránke nemocnice. Najnovší magazín Naša nemocnica predstavuje čitateľom zmeny na oddelení gynekológie a pôrodníctva, ponúka zaujímavý rozhovor so známou a obľúbenou pôrodnou asistentkou Helenou Šubíkovou či prezrádza viac o „strašiaku" riedkych kostí - osteoporóze. Noviny Naša nemocnica sú k dispozícii priamo v nemocnici či online na webstránke FNsP Žilina www.fnspza.sk v sekcii Informácie pre pacientov.