Bankovanie pomôže zbaviť sa bolestivých problémov, na masáž sa objednáte už aj v žilinskej nemocnici

Bolesti chrbtice, stuhnuté svalstvo, reumatické problémy, zápaly, bolesti hlavy, migrény či celulitída. Unikátna metóda známa zo stredoveku pomáha bojovať s nepríjemnými bolesťami a účinne pôsobí pri viacerých zdravotných problémoch. Bankovanie môžu záujemcovia od februára absolvovať už aj v žilinskej nemocnici na oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie (FBLR) pod vedením skúseného maséra.

„Do nášho tímu sa nám podarilo získať masérku, ktorá sa okrem klasických masáží venuje aj bankovaniu, čím dokážeme pacientom ponúknuť ďalší nový spôsob ako pomoc pri ich ťažkostiach," informoval medicínsky riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Bízik. Účinná metóda doplní rozsah výkonov poskytovaných nielen pre pacientov, ale tiež záujemcov, ktorí môžu absolvovať masáže, vírivé kúpele, parafínové zábaly či ďalšie procedúry aj bez odporúčania lekára. „Vytvorili sme tu Masážny raj pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť, zrelaxovať a zároveň využiť zdravotné benefity jednotlivých procedúr," dodal I. Bízik.

1462 fnsp zaucinnu masaz bankovanim ponuka aj zilinska nemocnica jpg

Bankovanie dokáže zbaviť nepríjemne stuhnutých svalov, zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje spazmy a účinne odstraňuje bolesti chrbtice i pohybového aparátu. Podľa diplomovanej sestry Martiny Tarabčákovej má masážna metóda dokonca vplyv aj na odstraňovanie celulitídy alebo pri prechladnutí. „Je to vákuová masáž pomocou baniek, ktorej princíp je založený na vytvorení podtlaku na vybraných miestach, masážna banka sa pohybuje po pokožke, a tým pôsobí na krvný obeh. Aj preto dochádza následne k vzniku drobných hematómov – modrín, čo je však absolútne prirodzeným výsledkom takejto masáže," vysvetlila M. Tarabčáková.

Za polhodinovú masáž bankovaním zaplatí klient desať eur, pri zakúpení balíka piatich masáží platí zvýhodnená cena 40 eur. Masáž však nie je vhodná pre onkologických pacientov. Záujemcovia i pacienti sa môžu vopred informovať telefonicky na čísle +421 41 5110 739, objednať sa dá osobne na úseku vodoliečby FBLR alebo na telefónnom čísle +421 41 5110 568. Aktuálne prebieha na Facebook stránke žilinskej nemocnice tiež súťaž o dve bezplatné poukážky na polhodinovú masáž bankovaním, zapojiť sa môže každý, kto splní podmienky súťaže uvedené v danom príspevku.