Zisk verejných lekární sa viac ako zdvojnásobil

Žilinská nemocnica prevádzkuje tri výdajne verejných lekární, ktoré v porovnaní rokov 2017 a 2018 vytvorili vlani viac ako dvojnásobne vyšší zisk. Medziročne ide o nárast vo výške 96.780 eur. „Koncept verejných lekární sa u nás veľmi osvedčil, ľudia si tu zvykli nakupovať, keďže vedia, že zisk nejde do súkromných rúk, ale vracia sa späť do zdravotníctva.

Každým nákupom tak podporujú samotnú nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek s tým, že práve návratnosť investície je hlavným prínosom a pozitívnym rozdielom oproti ostatným lekárňam v okolí.

1454 fnsp zanemocnicnym lekarnam sa dari zisk pomaha v rozvoji nemocnice jpg

Podľa vyjadrenia ekonomického riaditeľa žilinskej nemocnice Petra Brašku, dosiahol v roku 2018 zisk lekární FNsP Žilina 163.529 eur. „Tretiu výdajňu sme otvorili v priestoroch 1. poschodia hlavnej budovy polikliniky len minulý rok v lete. Pripojila sa k lekárňam na prízemí polikliniky a v budove detskej polikliniky, ktoré prevádzkujeme od roku 2016, a veľmi rýchlo sa dostala do pozitívneho hospodárenia i vďaka záujmu a podpore pacientov," zdôraznil P. Braška. Podľa jeho slov získané finančné prostriedky výrazne pomáhajú v rámci celkového rozpočtu aj pri investíciách do obnovy jednotlivých oddelení a nákupu prístrojov. „Aktuálne pracujeme na rekonštrukcii druhého poschodia gynekológie a v najbližšom čase začne tiež modernizácia sociálnych zariadení na prízemí polikliniky. Sú to všetko projekty z našich vlastných zdrojov, ktoré môžeme realizovať tiež vďaka tomu, že sa našim lekárňam darí. Chceme preto poďakovať všetkým zákazníkom, že nevyhnutné lieky, výživové doplnky či zdravotnícke pomôcky nakupujú práve u nás, veľmi si ich podporu vážime," uzavrel ekonomický riaditeľ FNsP ZA.

V budove detskej polikliniky je pre návštevníkov otvorená nemocničná lekáreň spojená s výdajňou zdravotníckych pomôcok, verejné lekárne nájdu pacienti tiež na prízemí a prvom poschodí v hlavnej budove polikliniky. Otvorené sú každý pracovný deň od 7.00 do 15.30 h.