Mikuláš potešil malých i veľkých

Detských pacientov aj tento rok navštívil Mikuláš a doniesol im sladkú odmenu za ich odvahu a statočnosť pri hospitalizácii či ošetrení. Balíčky rozdal spolu s anjelom na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie.

1394 mikulaspediatria png

Tradičné mikulášske potešenie spolu s podporou a motiváciou do boja so zákernou chorobou priniesli i členky Občianskeho združenia Žilinské venuše. Venovali ich pacientom oddelenia klinickej a radiačnej onkológie. Okrem nich venovali oddeleniu 15 nových rádií na izby pre pacientov.

„S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa mení aj atmosféra v nemocnici. Na oddeleniach sa rozžiarili vianočné stromčeky, a preto sme sa rozhodli takýmto spôsobom osláviť sviatok svätého Mikuláša aj tento rok. Okrem tých najmenších a onkologických pacientov čakalo sladké prekvapenie na deti, ktoré navštívili náš urgentný príjem a balíčky pripravili tiež naše kolegyne na novorodeneckom oddelení. Tradične sme zorganizovali i špeciálny program pre deti našich zamestnancov," priblížil mikulášsky týždeň v žilinskej nemocnici generálny riaditeľ Igor Stalmašek.

1391 novorodenecke jpg

1393 mikulas pre zamestancov jpg

Nádielka čakala, samozrejme, aj na samotných zamestnancov v službe. „Na každé oddelenie kolegovia priniesli aspoň pár sladkostí a trochu rozptýlenia popri práci. Všetci ostali príjemne prekvapení, takže mikulášska nádielka splnila svoj účel," uzavrel I. Stalmašek.

Za naplnenie balíčkov ďakujeme všetkým partnerom, ktorí nám pomohli:
Kofola ČeskoSlovensko a.s.
Lekárske odborové združenie Žilina
Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb
Unipharma
Carmel Auto s.r.o.