FNsP Žilina prechádza na nový systém parkovania

V areáli žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou dôjde od 1. septembra k zmene systému spoplatňovania parkoviska. Pacienti, sprevádzajúce osoby a návštevy pacientov ho môžu na štyri hodiny využívať zadarmo. Pred vstupom na parkovisko je umiestnené označenie, na ktorom sú uvedené všetky podmienky parkovania. Doteraz sa v areáli nemocnice mohlo parkovať zadarmo prvých 20 minút, po uplynutí tohto času sa za každú začatú polhodinu platilo jedno euro. Po uplynutí štyroch hodín bude parkovanie spoplatnené jedným eurom za polhodinu.

Prosíme všetkých návštevníkov nemocnice, aby boli pri parkovaní ohľaduplní, snažili sa autá využívať na nutné privezenie a odvezenie pacienta, prípadne ak je to možné, aby zvážili iný druh dopravy. Prosíme aj o ohľaduplnosť voči vozidlám RLP a ostatným transportným sanitným vozidlám s pacientmi, aby nedošlo k ohrozeniu ich zdravia a života. Z odborného stanoviska Výskumného ústavu dopravného, ktoré si nemocnica dala vypracovať, vyplýva s najväčšou pravdepodobnosťou zvýšenie intenzity dopravy v areáli nemocnice, nakoľko nemocnica je situovaná v centre mesta a všetky zóny parkovania v okolí nemocnice sú spoplatnené.