Deti opäť pomohli nemocnici

Zástupcovia Občianskeho združenia Priatelia stonožky dnes symbolicky odovzdali Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline finančné prostriedky z predaných detských maľovaných pohľadníc vo výške 7 720 eur.

Nemocnica za ne kúpila fototerapeutickú lampu na liečbu žltačky u novorodencov na novorodenecké oddelenie, bioptronovú lampu s príslušenstvom, lôžko, pomôcky na cvičenie a muzikoterapiu na oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, ale aj vankúše na oddelenie liečebne pre dlhodobo chorých a košele pre pacientov na oddelenie vnútorného lekárstva. „Výber týchto oddelení bol na základe toho, že tieto oddelenia nám pomohli s predajom pohľadníc a získaná suma sa násobila určitým koeficientom, aby sme mohli poskytnúť všetky peniaze, ktoré sme získali z predaja pohľadníc a z dvoch percent z dane," vysvetlila predsedníčka OZ Priatelia Stonožky Daniela Popluhárová.

770 p1240484 jpg

Finančné prostriedky z predaných pohľadníc dlhodobo smerujú na novorodenecké oddelenie. „Tento rok nám dar pomohol k zakúpeniu fototerapeutickej lampy pre deti, ktorou liečime žltačku u novorodencov. Vďaka pomoci OZ Priatelia stonožky dostalo oddelenie veľa vecí potrebných na skvalitnenie nielen lekárskej ale aj ošetrovateľskej práce u novorodencov, či to už bol monitor, alebo infúzne dávkovače. Je to milé, že deti pomáhajú deťom, vážime si to," povedala vedúca sestra Amália Krkošková.

771 p1240486 jpg772 p1240487 jpg

773 p1240488 jpg774 p1240489 jpg

Opakovaný finančný príspevok dostalo i oddelenie vnútorného lekárstva. „Použijeme ho na skvalitnenie starostlivosti pre našich predovšetkým imobilných a málo sebestačných pacientov. Zakúpili sme 60 kusov košieľ a 26 kusov kožených popruhov na posteľ," spresnila lekárka oddelenia Alžbeta Gondžúrová.

Občianske združenie spolupracuje s fakultnou nemocnicou od roku 2002. Doteraz prispeli sumou 67 178,11 eur a 3 156 amerických dolárov.