Nové vybavenie pre urologických pacientov a personál

Kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a komfortnejšie prostredie prinesie na oddelenie urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou až 50 nových antidekubitných matracov spolu s praktickým nábytkom. Moderné vybavenie zakúpila žilinská nemocnica prostredníctvom grantovej investície z Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis vo výške 10-tisíc eur.

Finančný dar získala FNsP Žilina v rámci projektu Zvýšenie komfortu ležiacich pacientov, eliminácia dekubitov a následná starostlivosť. Cieľom je nielen pocitovo a ergonomicky spríjemniť pobyt pacientov na lôžku, ale postele predovšetkým vybaviť matracmi s kvalitnými antidekubitnými vlastnosťami, ktoré plnia dôležitú funkciu v prevencii vzniku preležanín. „Dekubitom sa ťažšie predchádza najmä u dlhodobo ležiacich pacientov či pacientov so špecifickými zdravotnými problémami, u ktorých je nevyhnutné častejšie polohovanie a starostlivosť. Nové matrace majú vyššiu nosnosť, sú komfortnejšie pre pacientov a tiež praktickejšie pre náš personál, čistia a dezinfikujú sa omnoho jednoduchšie," uviedol primár žilinskej urológie Roman Mráz s tým, že matrace spĺňajú najvyššie kvalitatívne a hygienické požiadavky. Z grantu spolu s nimi zakúpili zároveň príručný nábytok na zdravotnícky materiál určený na ošetrovanie dekubitov a iné účely.

2273 fnsp zaurologicke lozka vybavili novymi antidekubitnymi matracmi jpg

Nadácia Pontis a spoločnosť Mobis sú podľa slov riaditeľa FNsP Žilina Eduarda Dorčíka dlhoročným a významným partnerom nemocnice. „Aj vďaka takýmto darom a podpore môžeme realizovať omnoho viac rekonštrukcií a modernizácií, ako by sme dokázali len z našich vlastných zdrojov. Ďakujeme preto nadačnému fondu za príležitosť pokračovať v skvalitnení prostredia pre pacientov i našich zamestnancov, a to najmä v tomto mimoriadne náročnom období," doplnil E. Dorčík.