Vianočnou pohľadnicou môže pomôcť každý

Aj tento rok si môžu pacienti, zamestnanci a návštevníci Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zakúpiť výnimočné vianočné pohľadnice Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky“, čím priamo podporia rozvoj žilinskej nemocnice.

Zástupcovia desiatich zdravotníckych oddelení si v pondelok 28. novembra 2022 prevzali symbolické šeky z vlaňajšieho výťažku v hodnote viac ako 11-tisíc eur.

Občianske združenie „Priatelia Stonožky“ je partnerom FNsP Žilina od roku 2002. Za toto obdobie presiahol súhrn finančných darov z predaja pohľadníc doplnený o výťažok z podielových daní už 122-tisíc eur a 3.156 USD. Ako uviedol riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík, do unikátneho projektu sa každoročne zapájajú rôzne oddelenia. „Ručne maľované vianočné pohľadnice nájdu záujemcovia aj tento rok v desiatich lôžkových alebo ambulantných častiach našej nemocnice. Ak si ich zakúpia, podporia konkrétne oddelenie, čo je hlavným cieľom a myšlienkou tejto predsviatočnej tradície,“ priblížil E. Dorčík s tým, že vyzbierané peniaze slúžia na doplnenie nového prístrojového a materiálno-technického vybavenia so zameraním na skvalitnenie podmienok pre pacientov. „Je to pre nás významná pomoc a úprimne ďakujeme všetkým členom Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky“, ktorí opätovne odovzdali symbolické darovacie listiny pre desať našich oddelení. Z minuloročných výnosov sa podarilo zakúpiť napríklad polohovacie pomôcky, jedálenské a pracovné stoly, nábytok, televízie do pacientskych izieb a ďalšie potrebné zariadenie. Stonožkári roky podporujú našu nemocnicu a obetavo prispievajú k jej početným zlepšeniam,“ dodal riaditeľ FNsP Žilina.

Podľa slov predsedníčky Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky“ Daniely Popluhárovej môže prostredníctvom vianočných pohľadníc podať pomocnú ruku každý. „Ide o originálne diela malých autorov. Nádherné maľované obrázky pochádzajú z dielne žiakov Základnej školy Jarná a Základnej umeleckej školy Ferka Špániho v Žiline, ktoré s nami intenzívne spolupracujú niekoľko rokov. Kresby zobrazujú vianočnú tematiku tvorivými detskými očami a pripomínajú nám tú pravú, tradičnú atmosféru Vianoc,“ uviedla D. Popluhárová s tým, že unikátne pohľadnice si môžu záujemcovia zakúpiť už v týchto dňoch v ambulantnej časti oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, očného oddelenia, na oddelení klinickej a radiačnej onkológie, rádiodiagnostiky, chirurgie, ortopédie, gynekológie a pôrodníctva, vnútorného lekárstva „A“, vnútorného lekárstva „B“ a na oddelení centrálnej sterilizácie. „Sme veľmi radi, že môžeme takouto formou podporiť nemocnicu v Žiline, prispieť k zmenám, ktorými prechádza, a priniesť úžitok čo najväčšiemu počtu pacientov,“ uzavrela predsedníčka Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky“ Daniela Popluhárová.

Viac informácií o projekte a možnosti podpory Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky“ na oficiálnej webstránke www.centipedefriend.org.

FNsP ZA Vianočné pohľadnice pomáhajú nemocnici aj tento rokFNsP ZA Odovzdanie symbolických šekov z predaja pohľadníc oddeleniam žilinskej nemocnice