Na ortopédii zrekonštruovali JIS a operačnú sálu

Oddelenie ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline prešlo ďalšou fázou modernizácie. Rekonštrukcia operačnej sály, Jednotky intenzívnej starostlivosti a sesterskej miestnosti skvalitnila prostredie pre ortopedických pacientov, no zároveň zvýšila komfort pracoviska pre zamestnancov.

2421 fnsp zana ortopedii zrekonstruovali jednotku intenzivnej starostlivosti jpg

Najvýraznejšie zmeny sa dotkli prevádzkovej a personálnej časti operačnej sály, kde nemocnica pristúpila k čiastočnej úprave dispozície. Ako uviedol riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, väčšiu časť stavebných prác realizovali vlastnými kapacitami. „Je veľkou výhodou, že máme k dispozícii samostatný tím pracovníkov oddelenia hospodárskych a stavebných činností, vďaka ktorým dokážeme základné rekonštrukcie zabezpečiť sami a nemusíme najímať súkromné firmy. Zmeny si vieme prispôsobiť a naprojektovať tak, aby čo najviac vyhovovali podmienkam oddelenia, prebiehali podľa aktuálneho chodu prevádzky a vo finále boli prínosom pre náš zdravotnícky personál a pacientov," priblížil E. Dorčík s tým, že na ortopédii takýmto spôsobom zariadili takmer celý proces aktuálnej premeny. Externe prebiehalo výhradne dodanie s inštaláciou špeciálnej elektrostaticky vodivej podlahy v operačnej sále.

2420 fnsp zadalsou obnovou presla aj operacna sala jpg

Najnovšie renovácie žilinskej ortopédie zmenili taktiež priestor Jednotky intenzívnej starostlivosti a sesterskú miestnosť. Podľa primára oddelenia ortopédie FNsP Žilina Róberta Krauseho ide o pokračovanie priebežnej modernizácie, ktorej súčasťou nie je len rekonštrukcia priestorov, ale tiež obnova vybavenia. „Podarilo sa nám zakúpiť nový nábytok, liekové skrinky, pulty a zariadenie prispôsobené na mieru. Práca v operačnej časti, na JIS i oddelení je tak efektívnejšia, a to ako pre lekárov, tak pre ošetrovateľský a obslužný personál. Pri operačných výkonoch či intenzívnej starostlivosti o pacientov sú prostredie a podmienky pracoviska veľmi dôležité," zdôraznil R. Krause s tým, že obnovu hradili prevažne zo zdrojov samotnej nemocnice a prostredníctvom finančnej podpory sponzorov.

Oddelenie ortopédie FNsP Žilina poskytuje profesionálnu, kvalitnú zdravotnú starostlivosť aj vďaka ďalším investíciám zrealizovaným v poslednom období. K novým lôžkam tento rok pribudli nové nočné stolíky, žilinská nemocnica vybavila ortopedickú operačnú sálu novým operačným stolom, operačnou lampou, do ambulantnej časti zakúpila USG prístroj a na lôžkové oddelenie preväzové vozíky.