Benefičný koncert podporil pacientov žilinskej nemocnice

Prvý benefičný koncert Nadácie Anjelské krídla prilákal do žilinského Domu odborov v piatok 20. septembra desiatky priateľov nadácie, priaznivcov dobrej hudby a ľudí so srdcom na správnom mieste. Výťažok vo výške 2000 eur venovala nadácia Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline.

Na koncerte sa predstavili tanečníci z Art Studio Z, speváčka a herečka Barbora Švidraňová v gitarovom sprievode brata Šimona Švidraňa, hudobné trio Michal Kvitkovský – kontrabas, Miroslav Baloga – husle a Michal Dírer – klavír, spevák Martin Vetrák, talentovaný Martin Harich a unikátna slovenská vokálna hudobná skupina Fragile. „Benefičný koncert spojil srdcia, lásku a pomoc išla tam, kde je treba. Tá energia v sále bola prekrásna. Ďakujem za prenádherný večer," uviedla zakladateľka a správkyňa Nadácie Anjelské krídla Alexandra Majeríková.

1694 fnsp zapocas vecera sa predstavila aj znama vokalna skupina fragile jpg

Financie získané vďaka Prvému benefičnému koncertu využije žilinská nemocnica na podporu oddelenia klinickej a radiačnej onkológie, Liečebne dlhodobo chorých a Domu ošetrovateľskej starostlivosti. „Úprimne ďakujeme nadácii a jej členom za organizáciu tak výnimočného podujatia s hlavnou myšlienkou pomáhať. Vážime si tento dar a všetku pomoc, ktorú nám Anjelské krídla poskytujú. Všetci sme Žilinčania, máme spoločný záujem pomáhať mestu, regiónu, jeho ľuďom, meniť veci k lepšiemu, a to nás spája," doplnil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek s tým, že aktuálne najvýraznejším projektom nemocnice a Nadácie Anjelské krídla sú jedinečné Anjelské vankúšiky pre malých pacientov na oddelení pediatrie.

1693 fnsp zavytazok z koncertu venovala nadacia zilinskej nemocnici jpg

Nadácia Anjelské krídla vznikla v decembri roku 2016, odkedy nezištne pomáha rodinám s postihnutými deťmi, rodinám v núdzi, týraným matkám a deťom, sociálnym zariadeniam,  matkám, ktoré sa samy starajú o ťažko choré deti. Poskytuje im materiálnu pomoc (zásielky vo forme balíkov – potraviny, hygienické potreby, zdravotné pomôcky, odevy, hračky), finančnú pomoc (financie zaslané pre riešenie konkrétnej finančnej situácie), relaxačných, ozdravujúcich a rehabilitačných pobytov. V roku 2018 nadviazala spoluprácu s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Žiline, ktorá pretrváva v podobe mnohých projektov, darov a pomoci dodnes.