Výberovým konaním prešlo ďalších deväť sestier

Koncom minulého roka prebehlo v žilinskej nemocnici deväť výberových konaní na vedúce sestry a výberové konanie na vedúcu nutričnú terapeutku. Zmena nastala v dvoch oddeleniach.

Výberové konania absolvovali počas celého roka primári i vedúce sestry, ktorým skončilo menovacie obdobie pre výkon funkcie „Výberová komisia rozhodovala na základe projektov a tiež osobných pohovorov, vlani sme prijali aj novú smernicu o obsadzovaní miest vedúcich zamestnancov, takže výber sa riadi transparentnými a rovnakými pravidlami pre všetkých. Som rád, že kvalita a odbornosť uchádzačov bola vysoká a teší ma, že až v ôsmich prípadoch obhájili svoje pozície pôvodné vedúce pracovníčky a úspešne pripravili plány na pokračovanie rozvoja daných oddelení," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek.

Vedúcou sestrou oddelenia psychiatrie ostáva Renáta Lachová, oddelenia Liečebne dlhodobo chorých Gabriela Horvátová, pediatrickej ortopédie Eva Nemčeková, vedúcou sestrou urgentného príjmu Beáta Kultanová, v Centre pre liečbu drogových závislostí v Považskom Chlmci bude vo vedúcej funkcii pôsobiť naďalej Anna Šimková a v Ambulantnom centre pneumológie a ftizeológie zase Ľubica Pialová. V pozícii vedúcej nutričnej terapeutky oddelenia liečebnej výživy a stravovania pokračuje Renáta Ballayová.

Podľa slov vedúcej odboru ošetrovateľskej starostlivosti Gabriely Tvrdej sa o funkciu vedúcej sestry rozhodli opätovne neuchádzať predchádzajúce dlhoročné vedúce pracovníčky v Ambulantnom centre dermatovenerológie a na oddelení centrálnej sterilizácie. „Zdenku Podpleskú na kožnom oddelení vystriedala po 16 rokoch Mariana Poliaková a vedúcou sestrou centrálnej sterilizácie sa namiesto Evy Starekovej, ktorá na tejto pozícii pôsobila od roku 2000, stala Jarmila Mackovčáková. Teší nás, že obe pôvodné vedúce sestry však u nás ostávajú pracovať aj naďalej," doplnila G. Tvrdá.

1411 fnsp zavyberove konanie absolvovali dalsie sestry zilinskej nemocnice jpg

„Ďakujeme za dlhé roky práce, ktorú na oddeleniach zanechali predchádzajúce vedúce sestry. Všetkým úspešným uchádzačom blahoželáme a veríme, že sa nám spoločnými silami podarí pokračovať v pozitívnych zmenách a ďalšom zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti," zdôraznil I. Stalmašek.

V roku 2018 prebehlo vo FNsP Žilina 31 výberových konaní na miesta primárov, vedúcich sestier, vedúcej pôrodníckej asistentky, vedúceho laboranta a vedúcej nutričnej terapeutky. Zmeny sa dotkli oddelenia gynekológie a pôrodníctva, neurochirurgie, ortopédie, pediatrie, úrazovej chirurgie, urgentného príjmu, urológie, rádiodiagnostiky, kožného oddelenia a centrálnej sterilizácie. Viac informácií nájdete na webstránke žilinskej nemocnice www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne.