Operačná sála na ortopédii prešla obnovou, nové vybavenie spresní výkony

Nemocnica čiastočne zrekonštruovala priestory operačnej sály na oddelení žilinskej ortopédie. Okrem vymaľovania zainvestovala tiež do novej operačnej lampy a pribudla i moderná artroskopická veža.„Vďaka modernizácii sa nám podarilo zvýšiť komfort prostredia, ale tiež kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

1351 fnsp zaoperacie zefektivnila nova operacna lampa jpg

Nové prístrojové vybavenie nám umožňuje realizovať presnejšie výkony. Postupne sa v nemocnici snažíme obnoviť nielen izby, čakárne a ambulancie, no i operačné sály, aby sme vytvorili zdravotníkom lepšie podmienky a tí mohli jednoduchšie pomáhať našim pacientom," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Podľa jeho slov boli celkové investície na obnovu operačnej sály vo výške 18.500 eur.

1352 fnsp zaoperacna sala na ortopedii presla obnovou jpg

Nová operačná lampa umožňuje flexibilnejšiu manipuláciu so svetlom počas ortopedických operácií, čím dochádza k ich celkovému skráteniu. „Svetlo je ostrejšie a je možné ho presnejšie cieliť do operačného poľa. Pociťujeme výraznejší rozdiel najmä z hľadiska komfortu pre operatéra, zákroky sú rýchlejšie, nemusíme sa zdržiavať náročným nastavovaním osvetlenia a znižujeme tým aj riziko vzniku infekcie," zdôraznil zástupca primára oddelenia otopédie Augustín Majcher. Studené LED žiarenie prináša i úsporu energií, nemocnica tak šetrí finančné prostriedky.

1355 fnsp zaoperateri vyuzivaju tiez modernu artroskopicku vezu jpg

„Veľký prínos má zároveň moderná artroskopická veža s novými optikami a inštrumentáriom.

Používame ju štandardne pri artroskopiách kolena, ramena a tiež pri operáciách menších kĺbov, ako je členok a lakeť," doplnil A. Majcher.

Lenka Záteková

hovorkyňa FNsP Žilina