Hygienické balíčky aj v Žiline

Žilinská nemocnica odovzdá v najbližších mesiacoch hospitalizovaným pacientom celkovo 9772 hygienických balíčkov. Balíčky získala na základe verejného obstarávania ministerstva zdravotníctva. Ako uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská, cieľom je skvalitniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. „Snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v našich nemocniciach a aj tento krok prispeje k zvýšeniu komfortu pre pacientov, ktorí idú na plánovaný zákrok, alebo si hospitalizáciu vyžiada náhle zhoršenie ich zdravotného stavu," priblížila ministerka zdravotníctva.

1288 fnsp zahygienicke balicky dostanu aj pacienti v zilinskej nemocnici1 jpg

Podľa generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igora Stalmaška začali balíčky distribuovať na jednotlivé oddelenia už dnes. „Samozrejme, vítame túto aktivitu ministerstva a sme radi, že môžeme pacientom priniesť nový benefit v takejto podobe," uviedol I. Stalmašek. Každý balík podľa neho obsahuje toaletný papier, dentálny set (zubnú pastu a zubnú kefku), sprchový šampón, mydlo a hygienické servítky. „Napriek tomu budeme však stále poskytovať aj všetky pôvodné služby, pacienti si k nám ani predtým nemuseli nosiť toaletný papier či príbor a ostane tomu tak i naďalej, keďže pri dlhšej hospitalizácii potrebujeme pre pacienta zabezpečiť omnoho viac," doplnil generálny riaditeľ s tým, že žilinská nemocnica chce pokračovať tiež v obnove prístrojového vybavenia, rekonštrukciách oddelení, ambulancií a sociálnych zariadení. „Postupne pripravujeme ďalšie a ďalšie investície, nedá sa všetko zrealizovať za mesiac ani za rok, máme tiež obmedzený rozpočet, no zmena je už viditeľná vo viacerých častiach nemocnice a kvalita zdravotnej starostlivosti sa tak u nás neustále zvyšuje. Veríme, že získame potrebný objem finančných prostriedkov, aby sme mohli v pozitívnych zmenách pokračovať," uzavrel I. Stalmašek.