Nové televízie na onkológii

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo grant vo výške 3000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu, ktorý využilo na zakúpenie siedmich LCD televízorov. Umiestnené sú v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a tiež na izbách, kde prebieha ambulantné podávanie chemoterapie. S pripájaním televíznych obrazoviek a úpravou rozvodov pomohli spoločnosti TESA-SYSTEMS a Play Electronics Žilina.

1235 fnsp zana onkologii pribudlo sedem novych lcd televizorov jpg

„Vďaka grantu sa nám opäť podarilo zvýšiť pohodlie pre pacientov. Podávanie chemoterapie trvá aj niekoľko hodín, je to veľmi náročný proces, preto sme radi, že zlepšujeme prostredie, v ktorom onkologickí pacienti trávia tento čas. Mnohí z nich si prinesú knihu, časopis či prídu s niekým, s kým im chvíle rýchlejšie ubehnú. Pri televízii je to podobné a film či relácia sčasti pomôžu odviesť pozornosť od samotnej chemoterapie," uviedla primárka žilinskej onkológie Dagmar Sudeková.

Zlepšenie prostredia a zvýšenie komfortu sa prejavilo na oddelení v posledných mesiacoch aj vďaka novému RTG terapeutickému prístroju na nenádorovú liečbu, moderným elektricky polohovateľným kreslám, unikátnemu akváriu pri kompletne zrekonštruovanom vstupe do budovy, kompletne opraveným strechám v rámci celého pavilónu, pohodlným invalidným vozíkom či ďalším investíciám.

1236 fnsp zatelevizie su k dispozicii aj pre pacientov pri ambulantnom podavani chemoterapie jpg

1237 fnsp zanemocnica kompletne opravila strechy v ramci celeho ocneho pavilonu sucastou je odd onkologie jpg

„Takmer každý pobyt v nemocnici sa spája s udalosťami v živote, ktoré nie sú vyslovene pozitívne, a na onkológii prežívajú naši pacienti mimoriadne ťažké chvíle. Aj preto som rád, že toto oddelenie poskytuje nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale naši zdravotníci robia všetko pre to, aby vytvorili čo najpríjemnejšie a najcitlivejšie prostredie. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhajú i takýmto spôsobom meniť tvár našej nemocnice a postupne ju modernizovať," doplnil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Lenka Záteková

hovorkyňa FNsP Žilina