Poďakovať sestrám môžete aj v žilinskej nemocnici

Prostredníctvom štvrtého ročníka projektu „Poďakuj sestre" môžu pacienti žilinskej nemocnice vysloviť vďaku sestrám i pôrodným asistentkám a vyjadriť tak svoju spokojnosť s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Na jednotlivých oddeleniach nájdu propagačné materiály a inštrukcie, ako sa do hodnotenia jednoducho a rýchlo zapojiť a zanechať odkaz ktorejkoľvek sestre.

„Názor pacientov je pre nás veľmi dôležitý, v rámci nemocnice realizujeme počas roka aj vlastný dotazníkový prieskum, v ktorom zisťujeme spokojnosť a oblasti, v ktorých sa môžeme zlepšovať. Nedokážeme však osloviť všetkých, ktorí našu nemocnicu navštívia. Projekt Poďakuj sestre dáva priestor na vyjadrenie každému, kto má záujem a chce ohodnotiť prácu našich sestier," uviedla vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Gabriela Tvrdá. Podľa jej slov ide predovšetkým o motiváciu pre zdravotníkov a uznanie od tých, ktorým denne venujú svoju prácu.

1217 fnsp zapodakovat sestre mozete prostrednictvom unikatneho projektu jpg

„Zväčša sa zdôrazňuje len to negatívne a zabúdame na dobré veci okolo nás. V žilinskej nemocnici pracuje 630 sestier a pôrodných asistentiek, ktoré sa nepretržite starajú o pacientov, poskytujú im nielen potrebnú zdravotnú starostlivosť, ale často pomáhajú jednoduchým úsmevom, povzbudením či láskavou pomocou," zdôraznila vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť s tým, že aj keď nie je možné zabezpečiť, aby nedochádzalo i k negatívnym prípadom, väčšina zo sestier robí vždy maximum, čo je v ich silách a práve úprimné „ďakujem" od pacientov či rodinných príslušníkov im dokáže dobiť baterky a naštartovať do ďalšieho dňa. „Za všetky názory ďakujeme a veríme, že prispejú k zvýšeniu kvality ošetrovateľskej starostlivosti v našej nemocnici," dodala G. Tvrdá.

Poďakovania je možné zaslať prostredníctvom e-formulára na webstránke www.podakujsestre.sk, vyplnením papierového ďakovného lístka priamo na oddelení alebo na emailovú adresu .
Projekt „Poďakuj sestre" organizuje Komora pre medicínske právo MEDIUS a jeho súčasťou je tiež bezplatné e-learningové vzdelávanie, ku ktorému majú sestry neobmedzený prístup. E-kurzy sú zároveň kreditované v Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek.