Slávnostne otvorili už tretiu nemocničnú lekáreň

Vedenie žilinskej nemocnice spolu so žilinskou speváčkou a herečkou Barborou Švidraňovou dnes poobede slávnostne otvorilo priestory novej verejnej lekárne na 1. poschodí v hlavnej budove polikliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina. Ide už o tretiu lekáreň v prevádzke FNsP. „Od roku 2016, kedy sme otvorili prvú nemocničnú lekáreň, vytvorili výdajne zisk 185-tisíc eur.

Financie nekončia v súkromných rukách, používame ich, samozrejme, na chod lekární, ale zároveň môžeme investovať aj do menších opráv a rekonštrukcií v rámci našich vlastných kapacít. Maľujeme oddelenia, ambulancie, izby a taktiež obnovujeme hygienické zariadenia, každým nákupom preto zákazníci podporujú samotnú nemocnicu," zdôraznil generálny riaditeľ FNsP ZA Igor Stalmašek s tým, že nová lekáreň vyexpedovala za prvý týždeň už 785 receptov pre pacientov.

1179 fnsp zadnes slavnostne otvorili uz tretiu nemocnicnu lekaren jpg

Počas celého dňa pripravila nemocnica v utorok pre návštevníkov aj bezplatné meranie tlaku a cukru, ktoré absolvovali desiatky záujemcov. Svoj zdravotný stav si preverila tiež Barbora Švidraňová, ktorá pred tromi mesiacmi porodila v žilinskej nemocnici svoje prvé dieťatko. „Teším sa, že nemocnica robí pre svoje dobro a pre dobro pacientov, čo sa dá. Je to veľmi príjemné vedieť, že sa o nás vie nemocnica takto postarať. Zavítam sem určite nakúpiť aj ja. Prajem lekárni všetko dobré, nech sú pacienti spokojní a nech odtiaľto odchádzajú zdraví," popriala známa speváčka a herečka.

1178 fnsp zacukor si zmerala aj znama spevacka a herecka barbora svidranova jpg

Nemocničné lekárne nájdu pacienti a návštevníci nemocnice na prízemí detskej polikliniky a na prízemí a na 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky. Verejné výdajne ponúkajú široký sortiment liekov na lekársky predpis, no zároveň i poradenstvo pri predaji liekov neviazaných na lekársky predpis a doplnkoch výživy.

1180 fnsp zanovu lekaren najdu pacienti v poliklinike na 1 poschodi jpg