Odborná komisia vybrala vedúce sestry ôsmich oddelení

Menovacie obdobie končí tento rok okrem primárov aj viacerým vedúcim sestrám na jednotlivých oddeleniach žilinskej nemocnice. Odborná komisia preto posúdila kandidátov na vedúce sestry, vedúcu pôrodnícku asistentku a vedúceho zdravotníckeho laboranta v rámci už deviatich výberových konaní, pre osem z nich vybrala víťazných uchádzačov.

1140 fnsp zaveduce sestry obhajili svoje pozicie vo vyberovych konaniach jpg

„Rovnako ako primári, aj vedúce sestry sú menované na vymedzené obdobie tak, aby sme zabránili stagnácii či takzvanému vyhoreniu našich zamestnancov. Uchádzači o vedúce pozície musia pripraviť špeciálny plán rozvoja daného oddelenia a zúčastniť sa výberového konania, v ktorom odborná komisia transparente rozhoduje o najvhodnejšom kandidátovi," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek. Podľa neho sa nemocnici darí aj takýmto spôsobom prinášať pozitívne zmeny a nové inšpirácie. „Výber je založený predovšetkým na odbornosti a manažérskych zručnostiach, čo je základným predpokladom pre vedúce pozície," doplnil generálny riaditeľ.

1141 fnsp zaodborna komisia vybrala sest veducich sestier veducu porodnicku asistentku a veduceho zdravotnickeho laboranta jpg

Na novorodeneckom oddelení ostáva vedúcou sestrou naďalej Amália Krkošková, gastroenterologické centrum si ponechá vedúcu sestru Jarmilu Bodnárovú, svoju pozíciu obhájili aj vedúce sestry na otorinolaryngológii, a to Zuzana Pallová, na oftalmológii Zuzana Bielená, na ortopédii Jana Balážová a na oddelení urológie Edita Soláriková. „Zmena nenastala ani na oddelení hematológie a krvnej banky, vedúcim zdravotníckym laborantom bude naďalej Veronika Hanuláková. Vedúcou pôrodnou asistentkou oddelenia gynekológie a pôrodníctva sa stala Lenka Jatiová, ktorá bola touto funkciou v posledných mesiacoch dočasne poverená," informovala vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Odborná komisia podľa nej nevybrala víťazného uchádzača v rámci výberového konania na vedúcu sestru oddelenia liečebňa pre dlhodobo chorých, poverenou je aktuálne Gabriela Horvátová. „Som však veľmi rada, že svoju pozíciu obhájilo až osem sestier, svedčí to o ich odbornosti a správnom prístupe. Čakajú nás ešte výberové konania pre urgentný príjem, oddelenie psychiatrie, pediatrickej ortopédie, fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, ambulantné centrum dermatovenerológie, anatomicko – patologické oddelenie, tiež oddelenie liečebnej výživy a stravovania, centrálnej sterilizácie a Centrum pre liečbu drogových závislostí. Verím, že kvalita i úroveň uchádzačov bude na rovnako vysokej úrovni," zdôraznila G. Tvrdá.