Žilinská nemocnica ocenila sestry

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline ocenilo spolu 203 sestier a pôrodných asistentiek za ich obetavú prácu, ľudský prístup a odbornosť. Poďakovanie si počas neformálneho stretnutia prevzalo vo štvrtok 6. júna 2018 v športovom areáli Bitarová 17 sestier a 12 kolektívov z 24 oddelení. „Výber sestier bol v rukách pacientov, ktorí v rámci dotazníkov spokojnosti hodnotili ich prácu. Posudzovali predovšetkým prístup a správanie sestier, vnímavosť voči ich potrebám a celkovú spokojnosť. Na konci dotazníka mohli vybrať sestru, ktorá bola podľa nich počas hospitalizácie či vyšetrenia najlepšia a zaslúžila by si špeciálne poďakovanie," uviedla vedúca odboru pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Dotazníky vyplnilo 704 pacientov. Najviac spokojní boli s prístupom sestier na psychiatrickom, očnom, novorodeneckom a kožnom oddelení, na urgentnom príjme, neurológii, pediatrickej ortopédii, pediatrii, otorinolaryngológii, onkológii, hematológii, gastroenterológii, v Liečebni dlhodobo chorých a oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie či pneumológie a ftizeológie. „V žilinskej nemocnici pracuje 624 sestier a 34 pôrodných asistentiek, ktoré sa každý deň starajú o našich pacientov. Veľmi nás teší pozitívna spätná väzba pacientov, a to najmä preto, že častokrát o nemocnici počuť negatívne komentáre a práve sestry, ktoré sme ocenili, dokazujú, že máme skvelý tím zdravotníkov, ktorí sú nielen odborníci, ale k pacientom pristupujú vľúdne a ľudsky. Samozrejme, sestry sú tiež len ľudia a nie všetky sa správajú takým spôsobom, ako by sme chceli, no 90 % z nich robí našej nemocnici dobré meno a za to im úprimne ďakujeme," zdôraznil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Žilinská nemocnica ďakuje všetkým sponzorom, ktorí darovali ceny pre ocenené sestry a kolektívy. Sú to spoločnosti Akropola, BRAZA, s.r.o. (pivnakozmetika.sk), Fenix, kníhkupectvo IKAR, hudobná skupina Kortina, kvetinárstvo Kvetinky u Tinky, Neurochirurgia s. r. o., Panep a Perfect distribution.

OCENENÉ SESTRY
Centrum pre liečbu drogových závislostí: Anna Šimková, Jana Brathová, Miroslava Lethová, Marek Tokár
Hematológia:  Monika Muchová, Alena Ftáčniková
Chirurgia: Mária Cipková, Alena Zbytková
Kožné oddelenie: Zdenka Podpleská
Novorodenecké oddelenie: Anna Barloková
Očné oddelenie: Gabriela Smetanová
Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie: Helena Závodská
Oddelenie pneumológie a ftizeológie: Ľudmila Gajdošíková
Psychiatrické oddelenie: Zdenka Slyšková, Daniela Ilovská
Urgentný príjem: Erika Barčiaková, Eva Šimková

1124 fnsp zaocenene sestry jpg 1125 fnsp zazilinska nemocnica ocenila sestry jpg

Ocenené boli kolektívy z oddelení fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, neurochirurgie, neurológie, klinickej a radiačnej onkológie, otorinolaryngológie, pediatrie, psychiatrie, urológie, gynekologicko-pôrodníckeho, novorodeneckého, interného oddelenia a Liečebne dlhodobo chorých.

1123 fnsp zaocenene kolektivy oddeleni jpg