Deň detí oslavovali aj v nemocnici

Najmenší pacienti žilinskej nemocnice si v piatok svoj sviatok užili i napriek tomu, že nemohli byť doma s rodičmi, súrodencami či s kamarátmi. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre deti hospitalizované na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie malé prekvapenie. „Každoročne patrí 1. jún našim najmenším a chceli sme, aby Deň detí oslávili aj tí, ktorým to zdravie aktuálne nedovoľuje. Navštívili sme viac ako 40 detských pacientov a verím, že sme ich balónmi, ovocím i sladkosťami potešili. Všetkým prajeme skoré uzdravenie, u našich lekárov a sestričiek sú v dobrých rukách, takže určite sa čoskoro vrátia v poriadku domov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

1117 fnsp zazilinska nemocnica pripravila pre deti prekvapenie jpg 1116 fnsp zaz balonov ovocia a sladkosti sa tesili aj najmensi pacienti jpg

Ako priblížila vedúca sestra pediatrie žilinskej nemocnice Katarína Krajčiová, na oddelení pomáhajú pacientom s prakticky všetkými diagnózami. „Či už ide o dýchacie alebo napríklad tráviace problémy i pooperačné stavy, poskytujeme komplexnú diagnostickú a liečebnú starostlivosť. Aktuálne máme u nás detičky, ktoré majú len niekoľko mesiacov, až po starších tínedžerov a deti vo veku do 19 rokov. Akékoľvek rozptýlenie je pre ne príjemným spestrením pobytu v nemocnici, preto sa snažíme hľadať rôzne formy aktivít. Pri príležitosti Dňa detí si naši pacienti v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu v ZŠ s MŠ pri zdravotníckom zariadení spestrili svoj pobyt výrobou dekorácií a ozdôb kreatívnymi technikami," dodala K. Krajčiová.

Žilinská nemocnica ďakuje spoločnosti Partyland, ktorá balóny pre deti bezplatne naplnila héliom.