Podvody na senioroch

V uplynulých dňoch sa v okrese Žilina vyskytlo viacero prípadov podvodného konania, ktoré boli zamerané na seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár. Poškodeným oznámi, že ich príbuzný, syn, vnuk mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať.

Potom uvedie, že je potrebné  vyplatiť odškodné pre zranených účastníkov dopravnej nehody vo výške 3.000.-€ až 5.000.-€, aby sa vec neriešila cestou polície. Poškodeným následne nahlási číslo účtu, na ktorý je potrebné finančné prostriedky zaslať najneskôr do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha prostredníctvom telefonátu.
Stanovisko Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina : "Telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu žilinskej nemocnice, nie sú našimi zamestnancami a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov. Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky. Odporúčame, aby rodinní príslušníci v takýchto podozrivých prípadoch okamžite kontaktovali najprv urgentný príjem, osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie."