V nemocnici obnovujú sociálne zariadenia i ambulancie

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začína prvé jarné mesiace viacerými rekonštrukciami. Stavební pracovníci ukončili práce na obnove sociálnych zariadení oddelenia rádiológie. Pre pacientov a návštevníkov nemocnica vynovila priestory toaliet v mužskej i ženskej časti, do modernizácie investovala približne 2400 eur. „Naším cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a naši zamestnanci pohybujú. Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz, preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú," priblížil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Na oddelení rádiológie vládne stavebný ruch aj naďalej. Nemocnica tu pripravuje priestory pre nový digitálny röntgen a od 1. mája začne tiež práce na výmene pôvodného CT prístroja, ktorý nahradí špičkový počítačový tomograf vysúťažený v centrálnom verejnom obstarávaní ministerstva zdravotníctva. S tým súvisí i aktuálna rekonštrukcia v suteréne urgentného príjmu, kde premiestnia staré CT. Vzhľadom na jeho dobrý stav ho bude nemocnica využívať naďalej ako náhradné a zároveň pre potreby urgentu.

1026 fnsp zanemocnica obnovila toalety na radiologii jpg 1027 fnsp zav detskom pavilone vznikne nova prijmova ambulancia pediatrie jpg

Stavebníkov stretnete taktiež na prízemí detského pavilónu. V priestoroch bývalého röntgenu pracujú na obnove ordinácie, v ktorej vznikne nová príjmová ambulancia oddelenia pediatrie.

Za obmedzenia počas rekonštrukcií sa návštevníkov ospravedlňujeme a prosíme ich o trpezlivosť a ohľaduplnosť pri stavebných prácach.