Žilinskí futbalisti prekvapili detských pacientov

Futbalisti MŠK Žilina navštívili detské oddelenie a oddelenie detskej ortopédie žilinskej nemocnice. Malí i väčší pacienti sa naživo stretli so známymi hviezdami najvyššej slovenskej futbalovej ligy, ako Viktor Pečovský, Michal Škvarka či Ivan Diaz, ktorí prišli spolu s ostatnými hráčmi podporiť deti hospitalizované s rôznymi zraneniami či ochoreniami.

„Mnoho z hráčov MŠK pozná naše oddelenie veľmi dobre, keďže sa staráme aj o športovcov a riešime mnohé ich zdravotné problémy. Športový traumatizmus je súčasťou ortopédie a pomáhame i v zložitejších prípadoch, ktoré si vyžadujú náročnejšie operácie, aby sa mohli športovci, a to nielen futbalisti, ale tiež basketbalisti, atléti, kulturisti a mnohí iní zo všetkých športových odvetví, opäť postaviť na ihrisko či na štart a venovať sa tomu, čo ich napĺňa," uviedol primár detskej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Juraj Popluhár. Podľa jeho slov riešia lekári v prípade mládežníckych športovcov predovšetkým svalové zranenia. „Ide tiež o zranenia kolena, ramena či roztrhnuté šľachy alebo zlomeniny. Preto som rád, že futbalisti prišli podporiť deti, ktoré si aktuálne podobnými problémami prechádzajú. Verím, že ich to motivovalo a priviedlo na iné myšlienky," dodal J. Popluhár.

1020 fnsp zanemocnica pomaha mladym sportovym talentom pri mnohych sportovych urazoch jpg

„Sme veľmi radi, že sme spríjemnili popoludnie deťom, ktoré nemôžu tráviť čas vonku, no musia nútene oddychovať v nemocnici. Veríme, že sme im aj našou prítomnosťou urýchlili dobu liečenia a čo najskôr budú môcť byť doma pri svojich rodinách. Pre nás to bolo znova poučné, pretože zdravie je to najdôležitejšie a bez neho sa nezaobídeme ani v detstve pred domom, ani v dospelosti na ligovom trávniku," skonštatoval po pondelkovej návšteve žilinskej nemocnice kapitán šošonov Michal Škvarka.

1021 fnsp zazilinski sosoni podporili malych pacientov v ich liecbe jpg1019 fnsp zadetskych pacientov prekvapili zilinski futbalisti jpg

MŠK Žilina nadviazalo spoluprácu s nemocnicou už v minulosti. V roku 2016 prispel klub pediatrickému oddeleniu na nákup nového EKG prístroja, ktorý dodnes detskí lekári používajú na diagnostiku zápalových ochorení a porúch rytmu srdca na jednotke intenzívnej starostlivosti.