Nový bezbariérový prístup

Žilinská nemocnica vybudovala nový bezbariérový prístup do hlavnej budovy polikliniky. Predným vchodom sa tak dostanú návštevníci s obmedzenou možnosťou pohybu, imobilní pacienti i rodičia s kočíkmi k lekárom omnoho pohodlnejšie. „Pôvodná konštrukcia nevyhovovala a taktiež nespĺňala technické normy, chceli sme preto zabezpečiť kvalitnejší a bezpečnejší prístup pre všetkých pacientov. Získali sme finančnú podporu od viacerých partnerov a spoločnými silami sme vytvorili približne dvojtonovú železnú konštrukciu, ktorá uľahčí vstup do polikliniky. Týmto hlavným vchodom prejde každý deň najviac pacientov, preto som rád, že sa podarila dobrá vec a zlepšili sme prístup tým, ktorí to najviac potrebujú," informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Na kompletnej realizácii sa podieľala nemocnica, prípravu projektov zabezpečila projekčná kancelária PROGRESSTAV, železo darovala spoločnosť Ferona Slovakia a celú konštrukciu spolu so zváraním a montovaním inštalovala Žilinská teplárenská. Náklady boli vo výške 3500 eur. „Všetkým sponzorom sme veľmi vďační za významnú pomoc, vážime si ich podporu pre rozvoj kvalitnej zdravotnej starostlivosti v Žiline," dodal generálny riaditeľ.

989 fnsp zalepsi pristup vyuziju aj rodicia s kocikmix jpg988 fnsp zanemocnica vybudovala novy bezbarierovy vstup do poliklinikyx jpg

Žilinská nemocnica pokračuje v zlepšovaní podmienok pre pacientov úpravou bezbariérových vstupov aj v ostatných budovách, v ktorých sídlia jednotlivé oddelenia. Lepší prístup majú už pacienti detského pavilónu a detskej polikliniky, rovnako oddelenia klinickej a radiačnej onkológie i urologického pavilónu. Aktuálne prebieha tiež súťaž na výmenu 14 starých výťahov, ktoré nahradia nové. „Nemocnica bola vybudovaná v rokoch, kedy bezbariérovosť nikomu nič nehovorila. Odvtedy sa našťastie veľa zmenilo a budovy prešli zmenami. Pri nových rekonštrukciách vždy kladieme dôraz aj na bezbariérové prvky, postupne sa tak snažíme bariéry v rámci našich finančných možností odstraňovať," doplnil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.