Minister zdravotníctva prisľúbil nemocnici financie na nákup zdravotnej techniky, rekonštrukcie a infraštruktúru

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline rozšírila lôžkovú časť interného oddelenia o 27 postelí. Pacientom ju odovzdal do užívania minister zdravotníctva Tomáš Drucker. „Rekonštrukcia si vyžiadala investíciu 36.000 eur a financovali sme ju z vlastných zdrojov. Vybudovali sme bezbariérové sociálne zariadenia, sprchy pre pacientov a personál. Súčasťou oddelenia je aj nový signalizačný systém a centrálny prívod kyslíka, ktorý je pre ošetrujúci personál prínosom, pretože nemusí voziť kyslíkové bomby," povedal generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

801 p1240784 jpg

Minister prisľúbil nemocnici na budúci rok zo štátneho rozpočtu financie na nákup zdravotnej techniky, rekonštrukcie a infraštruktúru. „Prisľúbil som, že do žilinskej fakultnej nemocnice pôjdu v budúcom roku aj zo štátneho rozpočtu peniaze na nákup zdravotnej techniky v jednotkách miliónov eur. Rovnako pôjdu ďalšie peniaze v jednotkách miliónov eur na rôzne rekonštrukcie a nevyhnutnú infraštruktúru. Želalo by si to v desiatkach miliónov eur, ale je potrebné obnovovať aj iné časti," povedal Drucker.

800 p1240773 jpg802 p1240788 jpg

Obnovou prechádza i chirurgické oddelenie nemocnice. „Vymenili sme obkladačky, sanitu, nový náter dostali steny izieb, čo prispeje k zvýšeniu pohodlia pacientov. Vynovíme tak 28 pacientskych izieb, 5 sesterských, 3 lekárske izby, dve spoločenské miestnosti a dve preväzovne," doplnil primár oddelenia Juraj Váňa.