Kolektívna zmluva je podpísaná

Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline podpísalo so Základnou odborovou organizáciou Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina, Slovenskými lekárskymi odbormi pri FNsP Žilina a Základnou odborovou organizáciou sestier a pôrodných asistentiek pri FNsP Žilina kolektívnu zmluvu. „Som rád, že rokovania, ktoré prebiehali dlhodobo, boli nakoniec obojstranne úspešné. Došlo k dohode v rámci finančných možností nemocnice a podpisom zmluvy by sa vzťahy medzi zamestnávateľom a zamestnancami zastúpenými odbormi mali stabilizovať," uviedol medicínsky riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

714 img20170428101914 01 jpg715 img20170428102313 01 jpg

Kolektívna zmluva upravuje individuálne a kolektívne vzťahy, vymedzuje pracovné podmienky vrátane mzdových podmienok a podmienok zamestnávania. „Boli to hodiny riešenia návrhov, sporov, prijatí kompromisov. Kolektívna zmluva prináša pre zamestnancov nemocnice zlepšenie finančného ohodnotenia aj pracovných podmienok. Verím, že bude dobrým odrazovým mostíkom do budúcna pri ďalších rokovaniach," doplnila predsedníčka Základnej odborovej organizácie Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb pri FNsP Žilina Jozefína Súkeníková.

Zmluvu sa podarilo podpísať po viac ako ôsmych rokoch a je podpísaná na 12 mesiacov.