Chirurgické oddelenie s novým EKG prístrojom

Chirurgické oddelenie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou má nový EKG prístroj na zaznamenávanie činnosti srdca. Nahradí starý takmer 25 ročný. „Prístroj umožní podstatné zvýšenie komfortu našich pacientov. Budeme môcť vykonávať toto vyšetrenie priamo u nás, nebudeme ich musieť prevážať na iné oddelenia," povedal primár chirurgického oddelenia nemocnice Juraj Váňa.

Prístroj venoval nemocnici Doprastav. „Každá úspešná spoločnosť by mala v určitom okamžiku, keď sa jej darí, prispievať aj na takéto veci a pomoc slabším odvetviam je priam povinnosťou. Každý z nás bude aspoň raz v živote EKG potrebovať," uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Juraj Androvič.

666 p1230343 jpg667 p1230346 jpg

Každý pacient, ktorý príde na chirurgické oddelenie má urobený EKG záznam. Ročne vyšetria na oddelení takmer päť tisíc pacientov, pričom takmer 3500 hospitalizujú. Na EKG prístroji urobia na oddelení ročne približne päťtisíc záznamov činnosti srdca.