Študenti konzervatória sa podelili s vianočnou hudbou

Vianočné skladby a koledy v podaní desiatich študentov Konzervatória Žilina dnes potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a liečebne dlhodobo chorých žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Sestrička Zdenka nás oslovila a stalo sa to tradíciou, že posledné roky chodíme robiť Vianočný koncert do žilinskej nemocnice na oddelenie psychiatrie. Chceme spríjemniť sviatky ľuďom, ktorí sa možno nemajú tak dobre ako my," povedala študentka žilinského konzervatória Katarína Slížková.

647 wp20161213140653pro jpg648 wp20161213141156pro jpg

Túto aktivitu hodnotia pozitívne nielen pacienti, ale aj personál oddelenia. „Spätná väzba je veľmi pozitívna, pozorujeme slzičky radosti, dojatia. Zároveň je to aj súčasť liečebného režimu. Muzikoterapia alebo kultúrne vyžitie by mali byť časťou terapeutického režimu duševne chorých," uviedla primárka psychiatrického oddelenia nemocnice Martina Hanzelová. Zamestnanci oboch oddelení týmto koncertom chcú pacientom popriať nielen šťastné a veselé Vianoce, ale aj spríjemniť im predvianočné obdobie v nemocnici. „Mnohí psychiatrickí a geriatrickí pacienti sa cítia na okraji spoločnosti, chceme im ukázať, že nám zamestnancom na nich záleží," doplnila vedúca sestra psychiatrického oddelenia Renáta Lachová.