Ministerstvo zdravotníctva SR

Najdôležitejší sú v tejto chvíli pre pani ministerku Zuzanu Zvolenskú obyvatelia žilinského kraja a zachovanie dostupnej zdravotnej starostlivosti pre nich. Pán riaditeľ od prvého dňa pracuje na záchrane nemocnice, ak by tieto kroky neurobil, hrozil by jej úplný zánik. Je však smutné, že na záchrane žilinskej nemocnice sa mohlo podieľať aj LOZ, odmietli však ponúkané riešenie, ako zachovať plnú prevádzku nemocnice pre žilinských pacientov. Namiesto pomoci účelovo a nepravdivo spájajú kroky záchrany nemocnice s klamstvami a medzi obyvateľmi žilinského kraja aj naďalej šíria poplašné správy.

Tieto opatrenia nie sú žiadnou novinkou, robia sa postupne vo všetkých fakultných a univerzitných nemocniciach v omnoho väčšom rozsahu.

Ministerstvo zdravotníctva SR