Držiteľ európskeho certifikátu kvality operácie sivého zákalu

Oftalmologické oddelenie - DRŽITEĽ EURÓPSKEHO CERTIFIKÁTU KVALITY OPERÁCIE SIVÉHO ZÁKALU

Na Očnom oddelení je poskytovaná kompletná zdravotná starostlivosť v odbore oftalmológia, zrovnateľná s poskytovanou starostlivosťou nie len v rámci klinických pracovísk na Slovensku ale aj v rámci vyspelých štátov Európskej únie.

Operácie sivého zákalu – katarakty s implantáciou (vložením) umelej vnútroočnej šošovky robíme od roku 1986 ako jedno z prvých pracovísk na Slovensku (po Banskej Bystrici a Bratislave). V roku 2011 uplynulo 25 rokov od implantácie prvej umelej vnútroočnej šošovky. Kým v prvých rokoch sme implantovali menej ako 100 šošoviek ročne, v posledných rokoch implantujeme viac ako 1000 šošoviek ročne.

Počet operácií sivého zákalu v Žilinskom samosprávnom kraji v roku 2010:

• Očné oddelenie Žilina : 1382
  • Očná klinika Martin : 789
  • Očná klinika Ružomberok : 749
  • VIKOM Žilina (ŽILPO – Poliklinika na Vlčincoch) : 553
  • Očné oddelenie – pracovisko JZS Liptovský Mikuláš : 428

Ocenením našej práce je získanie EURÓPSKEHO CERTIFIKÁTU KVALITY OPERÁCIE SIVÉHO ZÁKALU.

Na stiahnutie

certifikat-ocne-katarakta.pdf