Z dôvodu veľkého záujmu rozšírili očkovacie centrum. Podali už stotisícu vakcínu.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline zaznamenala v predchádzajúcich dvoch týždňoch výrazný nárast záujmu o očkovanie. Pre zefektívnenie procesu a skrátenie čakania neregistrovaných klientov rozšírila kapacity vakcinačného centra v priestoroch na 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky, kde otvorila dve nové ambulancie. Dnes podali v žilinskej nemocnici už 100.000. dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

 

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa v novembri množstvo záujemcov vo Vakcinačnom centre FNsP Žilina viac ako zdvojnásobilo. Popri tretích dávkach významne stúpa tiež počet ľudí prichádzajúcich na prvé očkovanie. „Od polovice októbra sme podali 8.500 tretích dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktoré zapĺňajú najväčšiu časť našej kapacity. Intenzívne však vidieť aj navýšenie počtu prvých dávok, a to predovšetkým v posledných dvoch týždňoch. V októbri prišlo na prvé očkovanie v priemere 60 ľudí za deň, dnes je tento počet dvoj- až trojnásobný," priblížila vedúca Vakcinačného centra FNsP Žilina Viera Květoňová. Podľa jej slov očkujú v nemocnici vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech) osoby s alebo bez registrácie, a to dospelých i deti od 12 rokov v sprievode zákonného zástupcu.

 

2300 fnsp zav zilinskej nemocnici dnes podali 100 000 davku vakciny proti covid 19 jpg

 

Žilinská nemocnica poskytuje očkovanie proti ochoreniu COVID-19 od 5. januára 2021. V dnešný deň prekročila hranicu 100.000 podaných dávok vakcíny. Ako uviedol riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, stojí za tým najmä obetavosť a ochota personálu. „Od začiatku bol proces organizácie rýchly a náročný, prešli sme si rôznymi technickými ťažkosťami spojenými s externým systémom, no vďaka skvelému tímu našich zamestnancov z rôznych zdravotníckych aj nezdravotníckych oddelení nemocnice a tiež vynikajúcej podpory vojska sa nám podarilo zabezpečiť chod vakcinačného centra nielen počas pracovných dní, ale zároveň víkendov a sviatkov, za čo im úprimne ďakujem," zdôraznil E. Dorčík s tým, že najdôležitejšie pre nemocnicu vždy bolo a doteraz ostáva, aby poskytli čo najdostupnejšiu možnosť zaočkovať sa všetkým, ktorí chcú chrániť seba a svojich blízkych. Vakcína je momentálne stále najúčinnejším nástrojom v boji proti pandémii ochorenia COVID-19, o čom svedčia i reálne údaje z pandemického pavilónu žilinskej nemocnice. Z celkového počtu pacientov s ochorením COVID-19, ktorých zdravotný stav vyžadoval hospitalizáciu, bolo doposiaľ až 80 % nezaočkovaných.