Vianočné pohľadnice priniesli nemocnici už viac ako 100-tisíc eur

Jedinečný projekt Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky" priniesol po 19.-krát nové investície pre žilinskú nemocnicu. Šesť zdravotníckych oddelení si prevzalo zisk z vlaňajšieho predaja vianočných pohľadníc doplnený o výťažok z podielových daní v celkovej výške 12.846 eur. Súhrn finančných darov, ktoré venovalo združenie „Priatelia Stonožky" Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, vzrástol od roku 2002 už na hodnotu 114.260,87 eur a 3.156 USD.

 

2277 fnsp zaoz priatelia stonozky opat podporilo oddelenia zilinskej nemocnice jpg

 

Ručne maľované vianočné pohľadnice si môžu každý rok zakúpiť pacienti na jednotlivých oddeleniach zapojených do projektu. Získané peňažné prostriedky využíva nemocnica na zlepšenie podmienok a vybavenia pre pacientov. „Tento rok zakúpime napríklad nové televízie do čakární, ale tiež kyslíkový koncentrátor, nočné stolíky či jedálenské stoly. Najúspešnejším oddelením bola neurológia, ktorej združenie darovalo takmer 6-tisíc eur. Z týchto financií sme tu mohli nainštalovať novú klimatizáciu, už spomínané televízie do čakární a zároveň obnoviť vybavenie sesterne aj izieb," priblížil riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík s tým, že poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na projekte dlhé roky podieľajú. „Vďaka nim môžeme každý rok prinášať nové zlepšenia. Ďakujeme tiež pacientom, zamestnancom a ich príbuzným, ktorí si pohľadnice zakúpili a podporili tak našu nemocnicu," doplnil E. Dorčík.

 

2276 fnsp zanovorodenecke oddelenie ziskalo novy pulzny oxymeter pre najmensich pacientov jpg

 

Darovacie listiny si z rúk predsedníčky Občianskeho združenia „Priatelia Stonožky" Daniely Popluhárovej prevzali zástupcovia oddelenia neurológie, úrazovej chirurgie, fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, chirurgie, neonatológie a dermatovenerológie. „Ďakujeme za výbornú spoluprácu a podporu vedenia nemocnice a najmä vedúcich sestier spolu s ich kolegami na oddeleniach, ktorí vlastnou aktivitou pomáhajú získavať financie na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti o svojich pacientov," uviedla D. Popluhárová. Občianske združenie „Priatelia Stonožky" získava podľa jej slov finančné prostriedky z predaja vianočných pohľadníc, ktoré maľujú žiaci ZŠ Jarná a ZUŠ Ferka Špániho v Žiline, tiež z dvoch percent z daní, zbierok a iných akcií. 

 

2278 fnsp zavdaka financnemu daru pribudli nove televizie do cakarni jpg

 

Unikátne vianočné pohľadnice si môžu pacienti zakúpiť aj tento rok, a to už v týchto dňoch na oddelení dermatovenerológie, neonatológie, chirurgie, fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, úrazovej chirurgie alebo neurológie FNsP Žilina. Viac informácií nájdu záujemcovia tiež na webstránke Občianskeho združenia „Priatelia stonožky" na www.centipedefriend.org.