Rekonštrukcia chodníka a cesty obmedzí v nemocnici dopravu

V areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina prebehne od stredy do piatka (28. – 30. 4. 2021) obnova chodníka v smere od pavilónu gynekológie a pôrodníctva k výjazdovým rampám, zároveň oprava výtlkov na ceste popri Krvnej banke, parkovisku pri pavilóne gynekológie a pôrodníctva a na ceste popred mobilné odberové miesta na PCR testovanie COVID-19 (okolo pavilónu patológie a urológie). V týchto úsekoch bude počas troch dní čiastočne obmedzené parkovanie a prejazd vozidiel.

Mapa obmedzenia dopravyMapa obmedzenia dopravy

Žilinská nemocnica postupne upravuje nielen svoje vnútorné priestory, ale vzhľadom na dostupné zdroje sa snaží znížiť tiež investičný dlh v rámci vonkajšej infraštruktúry. „Chodník vedúci od pavilónu gynekológie a pôrodníctva zdevastovali autá, ktoré tu neustále parkujú. Pripravujeme rozsiahlejší projekt obnovy spojený s novým parkoviskom, no keďže ide o väčší objem finančných prostriedkov, zatiaľ chodník aspoň vyasfaltujeme, aby bol pre peších bezpečnejší," uviedol vedúci oddelenia správy budov a iných činností FNsP Žilina Róbert Šaray.

V dotknutých častiach areálu nemocnice usmernia od stredy dopravu pracovníci vlastnej ochrany. „Na frézovanie, následné asfaltovanie výtlkov aj opravu chodníka sú potrebné procesy a vybavenie, ktoré nedokážeme zrealizovať vlastnými kapacitami, takže stavebné práce vykoná externá firma. Žiaľ, z dôvodu času, kedy je technika k dispozícii, nebolo možné rekonštrukciu posunúť na víkend, preto sa ospravedlňujeme za obmedzenia, ktoré prebehnú počas tohto týždňa," priblížil R. Šaray s tým, že návštevníkom i zamestnancom, ktorým to možnosti dovoľujú,  odporúča, aby využili iný spôsob dopravy ako autom.