Aktuálne

Tímy zdravotníkov sú oslabené, nemocnica žiada o pomoc lekárov z okres

Žilina 26. október 2020 – V karanténe z dôvodu ochorenia COVID-19 eviduje k dnešnému dňu Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline 76 lekárov, sestier a iných zdravotníckych zamestnancov. Dochádza tak k výraznému oslabeniu tímov, čo by mohlo mať za následok ohrozenie poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti vo vybraných odbornostiach.

Najvážnejšia situácia je na oddelení vnútorného lekárstva, kde s nedostatkom personálu bojujú aj mimo nového koronavírusu. „Na internom oddelení sme z dôvodu ochorenia COVID-19 prišli už o takmer tretinu lekárov. Personál, ktorý nám ostal, pracuje na oddelení vnútorného lekárstva, na urgentnom príjme a v pandemickom pavilóne, čo vzhľadom na ďalší očakávaný vývoj kapacitne nebudeme vedieť zvládnuť. Momentálne ide preto skutočne o alarmujúci stav," informoval generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek s tým, že len v pandemickom pavilóne za prvý týždeň hospitalizovali 36 pacientov a ich počet stúpa každým dňom, s čím sa zintenzívňuje potreba lekárov a sestier, ktorí im poskytujú adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

COVID-19 ohrozil aj personálnu situáciu v žilinskej nemocnici

FNsP Žilina preto vyzýva lekárov v odbornostiach vnútorné lekárstvo, pneumológia a ftizeológia, infektológia, aby sa prihlásili na pomoc. „Privítame dočasnú výpomoc v službách na oddelení vnútorného lekárstva, jednotke intenzívnej starostlivosti či ambulancii urgentného príjmu a samozrejme, budeme radi, ak nájdeme odborníkov i do pandemického pavilónu. Každá pomocná ruka je teraz maximálne potrebná," doplnil generálny riaditeľ I. Stalmašek. Lekári sa môžu prihlásiť a kontaktné údaje zanechať na emailovej adrese sekretariat.r@fnspza.sk

V tejto súvislosti nemocnica oslovila aj zástupcov Okresného úradu Žilina a Žilinského samosprávneho kraja, ktorí sú oprávnení konať a príslušných lekárov i konkrétne osloviť.

Počet návštev: 5576533
Dnes je 20. jún 2021, meniny má Valéria
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk