Aktuálne

Pozastavenie antigénového testovania na COVID-19

Žilina 21. máj 2021 – Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina pozastavuje od pondelka 24. 5. 2021 činnosť oboch mobilných odberových miest na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 (objednaní aj neobjednaní) v areáli FNsP Žilina. Posledným dňom prevádzky je piatok 21. 5. 2021. Veľkokapacitné odberové miesto na PCR testy ostáva aj po tomto dátume zachované a plne k dispozícii pre objednaných pacientov.


Od pondelka 24. mája môžu záujemcovia o antigénové testovanie využiť iné dostupné mobilné odberové miesta na území mesta Žilina, ktorých zoznam je zverejnený na webstránke Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. „V súlade s aktuálnou epidemiologickou situáciou a zmenou organizácie testovania obyvateľov na COVID-19 sme dostali pokyn od nášho zriaďovateľa, že antigénové odberové miesta FNsP Žilina od budúceho týždňa už nie sú viac potrebné. Personál tak môžeme presunúť späť na oddelenia a posilniť tímy oslabené z dôvodu presunov pracovníkov do COVID pavilónu, ktorý naďalej funguje a poskytuje starostlivosť o pacientov s ochorením nového koronavírusu," uviedol medicínsky riaditeľ FNsP Žilina Igor Bízik. Klientom, ktorí boli vopred objednaní na antigénové testovanie v žilinskej nemocnici cez elektronický systém www.korona.gov.sk, podľa jeho slov Národné centrum zdravotníckych informácií automaticky termíny zruší a budú sa môcť preobjednať na iné mobilné odberové miesta podľa ich výberu.

Žilinská nemocnica pozastavuje antigénové testovanie

PCR testovanie realizuje FNsP Žilina naďalej bez zmeny, a to výhradne na základe objednania cez www.korona.gov.sk alebo pre samoplatcov objednaných na www.klinickabiochemia.online. Mobilné odberové miesto pre PCR testovanie sa nachádza za vjazdom pre automobily (vľavo za rampami) v smere z ulice Nemocničná.

Počet návštev: 5576561
Dnes je 20. jún 2021, meniny má Valéria
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk