Aktuálne

Hospitalizované deti zažili balkónové prekvapenie

Žilina 5. jún 2020 – Malí pacienti hospitalizovaní v žilinskej nemocnici absolvovali vo štvrtok 4. júna prvú unikátnu klauniádu priamo z balkónov ich izieb. Šesť profesionálnych zdravotných klaunov z neziskovej organizácie ČERVENÝ NOS Clowndoctors pripravilo pre deti, rodičov a personál pediatrie i pediatrickej ortopédie mimoriadnu klaunskú návštevu vo vonkajších priestoroch záhrady detského pavilónu. Divákov na balkónoch zabávali Červené nosy veselými piesňami, žonglovaním, vtipnými scénkami či príbehmi.

Zdravotní klauni navštívili deti v žilinskej nemocnici

Primárka oddelenia pediatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Zuzana Cigániková vyzdvihla dlhoročnú spoluprácu so zdravotnými klaunmi, ktorí za bežných okolností navštevovali deti priamo na izbách a spríjemňovali ich hospitalizáciu. „Počas všetkých obmedzení v súvislosti s mimoriadnou epidemiologickou situáciou nemohli klauni navštíviť naše oddelenie viac ako tri mesiace, nápad s klauniádou v záhrade nás preto veľmi potešil. Pobyt v nemocnici je pre deti náročnejší ako pre dospelákov, ťažšie si zvykajú na cudzie prostredie, majú väčší strach a do toho ich trápia rôzne zdravotné problémy. Klauni dokážu deťom rýchlo vrátiť úsmev, pomôžu trochu sa uvoľniť a rozveseliť rodičov aj personál," uviedla primárka pediatrie žilinskej nemocnice. Zdravotný klaun a umelecký riaditeľ ČERVENÝ NOS Clowndoctors Pavel Mihaľák priblížil, že práve vďaka podpore zanieteného personálu a vedenia mohli členovia združenia uskutočniť klauniádu za oknami. „Hoci sme ešte neboli priamo v nemocničných izbách, som šťastný, že sa postupne dostávame k hospitalizovaným deťom bližšie a bližšie. Veríme, že to už dlho nepotrvá a budeme i na oddeleniach," dodal P. Mihaľák.

Unikátnu klauniádu sledovali malí pacienti priamo z balkónov ich izieb

Profesionálni klauni ČERVENÝ NOS Clowndoctors naďalej organizujú pre hospitalizované deti a deti v domácej intenzívnej liečbe taktiež online klauniády s cieľom zlepšiť náladu pacientom, ktorí ostali v izolácii, čelia úzkostiam, nude alebo iným negatívnym emóciám. Návštevy sú šité na mieru konkrétnemu dieťaťu a prebiehajú formou videohovoru vo vopred stanovenom čase, ktorý je možné rezervovať si na https://rezervacie.cervenynos.sk/.

Počet návštev: 5576505
Dnes je 20. jún 2021, meniny má Valéria
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk