Aktuálne

Pridané: 19. 05. 2022

Nová vzduchotechnika skvalitní a ozdraví pracovisko rádiodiagnostiky

Žilina 19. máj 2022 – Pracovisko rádiodiagnostiky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline prechádza v týchto dňoch ďalšou modernizáciou. Výsledkom stavebných prác bude vybudovanie novej vzduchotechniky a klimatizácie s cieľom zvýšenia bezpečnosti a kvality prostredia. Investíciu vo výške 100-tisíc eur financuje zdravotnícke zariadenie z kapitálových zdrojov zriaďovateľa – Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Pridané: 10. 05. 2022

V Žiline zrealizovali ako prví na Slovensku i v Česku unikátnu operáciu

Žilina 10. máj 2022 – Tím oddelenia pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline dnes po prvýkrát v rámci Slovenskej a Českej republiky zrealizoval výnimočnú operáciu ramennej kosti 15-ročného mladíka. Pacientovi, ktorému zápal ramenného kĺbu zastavil po narodení rast kosti, umožní jedinečná metóda magnetického vnútrodreňového fixátora predĺženie končatiny. Operačná liečba zriedkavej indikácie spôsobenej zápalom alebo nádorom v oblasti ramena prináša pomoc deťom s ukončeným kostným rastom približne od veku 14 rokov.

Pridané: 06. 05. 2022

Informácie pre občanov v súvislosti s aktuálnym výskytom koronavírusu (SARS-CoV-2) spôsobujúceho ochorenie COVID-19

AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Každý pacient, sprievodná osoba vstupujúci do areálu FNsP Žilina je povinný chrániť sa ochrannými pomôckami v súlade s aktuálnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR.

Od 1.5.2022 nie je pred nástupom na plánovanú hospitalizáciu/operáciu povinné preukázať sa pri príjme na hospitalizáciu negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Pred vyšetrením na dospelej ambulantnej pohotovostnej službe, detskej ambulantnej pohotovostnej službe a na urgentnom príjme nie je potrebné absolvovať antigénové testovanie na COVID-19, pokiaľ osoba nemá príznaky ochorenia. V prípade príznakov alebo podozrenia na ochorenie COVID-19, antigénový test zrealizuje personál priamo v ambulancii.


Pridané: 06. 05. 2022

Ambulancie pre deti a dorast / Ambulancia pre dospelých

ЛІКАР ПЕДІАТР / ЗАГАЛЬНИЙ ЛІКАР ДЛЯ ДОРОСЛИХ

ЛІКАР ПЕДІАТР
AMBULANCIA PRE DETI A DORAST (pre ukrajinských pacientov)
 
Медична допомога дітям до 19 років.
Амбулаторія надає базові обстеження, виписує ліки, консультує та направляє на подальші необхідні обстеження.
Підготуйте документ, що підтверджує право на медичне обслуговування (посвідчення особи іноземця, який просить надати тимчасовий притулок) або підтвердження дозволеного проживання («резидент»).
Пацієнт має право на часткове відшкодованя медичної допомоги. 
Персонал розмовляє українською.

Pridané: 06. 05. 2022

TESTOVANIE COVID-19 – informácie pre pacientov a lekárov

ANTIGÉNOVÉ TESTY COVID-19 – ZRUŠENÉ

Mobilné odberové miesto na antigénové testovanie na COVID-19 v areáli FNsP Žilina je s platnosťou od 9.4.2022 ZATVORENÉ.

Pred vyšetrením na dospelej ambulantnej pohotovostnej službe, detskej ambulantnej pohotovostnej službe a na urgentnom príjme nie je potrebné absolvovať antigénové testovanie na COVID-19, pokiaľ osoba nemá príznaky ochorenia. V prípade príznakov alebo podozrenia na ochorenie COVID-19, antigénový test zrealizuje personál priamo v ambulancii.


Pridané: 06. 05. 2022

PREHĽAD ČINNOSTI ODDELENÍ A AMBULANCIÍ FNsP ŽILINA v súvislosti s vývojom aktuálnej epidemiologickej situácie

Od 1.5.2022 nie je pred nástupom na plánovanú hospitalizáciu/operáciu povinné preukázať sa pri príjme na hospitalizáciu negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. 
Pred vyšetrením na dospelej ambulantnej pohotovostnej službe, detskej ambulantnej pohotovostnej službe a na urgentnom príjme nie je potrebné absolvovať antigénové testovanie na COVID-19, pokiaľ osoba nemá príznaky ochorenia. V prípade príznakov alebo podozrenia na ochorenie COVID-19, antigénový test zrealizuje personál priamo v ambulancii.


Pridané: 04. 05. 2022

Na urológii otvorili novú Jednotku intenzívnej starostlivosti

Žilina 4. máj 2022 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline dokončila ďalšiu fázu obnovy urologického oddelenia. Po nedávnej rekonštrukcii oboch operačných sál sa podarilo vybudovať tiež novú Jednotku intenzívnej starostlivosti. Výsledkom stavebných úprav sú modernejšie priestory, ktoré skvalitnia poskytovanú zdravotnú starostlivosť a zefektívnia prácu zdravotníkov. 

Pridané: 03. 05. 2022

V žilinskej nemocnici začali s výsadbou drevín, pomáhali aj malí školáci

Žilina 3. máj 2022 – Žiaci Základnej školy Lichardova 24 Žilina dnes v spolupráci s lesníkmi a lesnými pedagógmi LESOV Slovenskej republiky vysadili v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline stovku drevín. Aktivita bola súčasťou obnovy zelene na území žilinskej nemocnice s cieľom začať ďalšiu fázu rozšírenia počtu stromov a iných okrasných či úžitkových rastlín. 

Pridané: 28. 04. 2022

Deň narcisov sa vracia aj do žilinskej nemocnice

Žilina 28. apríl 2022 – Po dvoch rokoch žiari Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline opäť nažlto. Návštevníci a zamestnanci zdravotníckeho zariadenia môžu počas dnešného dňa podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine. Pokladničku s viditeľným označením 26. ročníka Dňa narcisov nájdu pred hlavnou bránou do areálu nemocnice a v Klientskom centre na prízemí hlavnej budovy polikliniky.

Pridané: 27. 04. 2022

Na detskej ortopédii zmodernizovali vybavenie

Žilina 27. apríl 2022 – Oddelenie pediatrickej ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zvýšilo kvalitu a komfort prostredia pre pacientov. Staré plechové vybavenie nahradilo pri lôžkach 20 moderných nočných stolíkov.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...
Strana 1 z 52
Počet návštev: 6899165
Dnes je 23. máj 2022, meniny má Želmíra
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk