Psychofyzická príprava budúcich mamičiek na pôrod - Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Gynekologicko - pôrodnícke odd.

Oddelenia - Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Psychofyzická príprava budúcich mamičiek na pôrod

Na odd. gyn. a pôrodníctva realizujeme psychofyzickú prípravu (PFP) tehotných pacientok na pôrod.

PFP pozostáva z kurzu prebiehajúceho počas  štyroch po sebe idúcich týždňov v mesiaci.
Od mesiaca JANUÁR 2018 budú sa realizovať dva kurzy:
  • prvý kurz každú stredu od 1230 hod. -1400 hod.- pre počet 8 pacientok
  • druhý kurz každý štvrtok od 1230 hod. -1400 hod.- pre počet 8 pacientok
Privítame Vás, aj budúcich oteckov vo vestibule prízemia odd. gynekológie a pôrodníctva, odtiaľto sa presunieme do pripravenej miestnosti, s obrazovým materiálom pre budúce mamičky. Miestnosť sa nachádza v budove KNIŽNICE na 1. p.

Na kurz sa môžete prihlásiť u pôrodnej asistentky odd. gynekol. a pôrodníctva, č.t. 041 5110 799,  pondelok, utorok, piatok od 1400 hod. do 1430 hod., už od 28. týždňa tehotnosti.

Budúce mamičky absolvovaním PFP získajú teoretické a praktické vedomosti o priebehu hospitalizácie spojenej s pôrodom, o samom priebehu pôrodu.

Absolvujú cvičenia, pod dozorom certifikovanej pôrodnej asistentky, ktoré sú určené pre budúce mamičky. Oboznámia sa s dôležitou a nevyhnutnou funkciou dojčenia, získajú informácie o ošetrení novorodenca.

Cena kurzu je 20 eur.

Tešíme sa na vašu účasť.

V prípade akýchkoľvek otázok sme Vám k dispozícii.

PhDr. Jarmila Mackovčáková
pôrodná asistentka