Aktuálne

Pridané: 26. 03. 2018

Odstávka telefónnych liniek

V pondelok 26.3.2018 dôjde od 1200 do 1300 h k nutnému odstaveniu telefónnych liniek Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina z dôvodu prác na hlavnej ústredni spoločnosti T-Com.

V uvedenom čase nebude možné sa telefonicky spojiť s ambulanciami a oddeleniami nemocnice prostredníctvom pevných liniek. Po skončení prác budú linky opäť fungovať v normálnom režime.

Ospravedlňujeme sa pacientom a rodinným príslušníkom za dočasné obmedzenia.

Pridané: 21. 03. 2018

Atmosféra Veľkej noci v žilinskej nemocnici

Žilina 21. marec 2018 – V priestoroch Denného psychiatrického stacionára Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vystavujú od dnešného dňa klienti originálne ručne vytvorené výrobky s tematikou Veľkej noci. Od 21. do 23. marca môžu predajnú výstavu navštíviť všetci záujemcovia vždy od 12.00 h do 14.30 h v priestoroch telocvične stacionára v budove pod transfúznou službou. Výťažok z predaja využije zariadenie na nákup ďalšieho materiálu pre pacientov s psychickými ťažkosťami.

Pridané: 14. 03. 2018

Pri bolestiach chrbta, krku či končatín pomáha unikátna McKenzie metóda

Žilina 14. marec 2018 – Unikátna McKenzie metóda® Mechanická Diagnostika a Terapia® pomáha odhaliť a vyriešiť príčiny problémov pohybového aparátu u pacientov. Ide o bolesti chrbta, krku i končatín. Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline poskytuje vyšetrenie a terapiu certifikovaným McKenzie terapeutom na ambulantnom fyziatricko-rehabilitačnom oddelení.

Pridané: 13. 03. 2018

Komunikačné školenie absolvuje viac ako 1200 zdravotníkov

Žilina 13. marec 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline pripravila pre zdravotníckych zamestnancov špeciálne školenie zamerané na zlepšenie komunikácie. Pod vedením klinického psychológa Richarda Grófa sa zameriavajú nielen na priblíženie vzťahu zdravotník – pacient, ale aj na špecifiká osobností a problémových situácií, do ktorých sa môžu lekári či sestry dostať. „Komunikačné školenia sú jednou z oblastí propacientsky orientovaného zdravotníctva, ktoré sa snažíme presadiť tiež u nás v žilinskej nemocnici. Takýmto spôsobom chceme pomôcť zdravotníkom, ktorí sa každý deň stretávajú s rôznymi ťažkými prípadmi a životnými situáciami pacientov a nie vždy je pre nich jednoduché správne reagovať. Preškolíme spolu viac ako 1200 našich zdravotníckych zamestnancov, čiže všetkých lekárov, sestry, ale i fyzioterapeutov, pôrodné asistentky, zdravotníckych asistentov a záchranárov," uviedol generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek. Cieľom je vytvoriť lepšie podmienky pre zdravotníkov a zároveň tak zabezpečiť kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov.

Pridané: 08. 03. 2018

Nemocnica odstraňuje nebezpečné stromy

Žilina 8. marec 2018 – V areáli žilinskej nemocnice dnes technickí pracovníci začali s nevyhnutným výrubom nebezpečných drevín. Podľa oficiálneho dokumentu starostlivosti o dreviny spracovaného odborníčkou musí nemocnica odstrániť dreviny, ktoré by mohli ohroziť pacientov, zamestnancov a návštevníkov jej areálu. „Na základe odborného hodnotenia sa ukázalo, že približne tretina stromov a drevín má narušený tvar, je zdravotne závadná či poškodená a až takmer polovica má dokonca zhoršený alebo zlý zdravotný stav," uviedol vedúci hospodársko-technického odboru Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Eduard Dorčík s tým, že schválenie k výrubu sa týka 69 drevín.

Pridané: 06. 03. 2018

Pomoc pre žilinské novorodeniatka

Žilina 6. marec 2018 – Novorodenecké oddelenie žilinskej nemocnice získalo jedinečný dar od dobrovoľníčok zo skupiny Pomôžme predčasne narodeným detičkám. Ženy z celého Slovenska vlastnoručne ušili špeciálne kryty na inkubátory i obliečky do postieľok novorodeniatok. „Kryty na inkubátory slúžia na spríjemnenie prostredia a stíšenie priameho svetla, ktoré by mohlo dopadať na nedonosených novorodencov. Tí potrebujú maximálny pokoj bez rušivých podnetov, medzi ktoré patrí práve aj ostré svetlo. Zakrytím inkubátora tak imitujeme pokračovanie vývoja v maternici," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia FNsP Žilina Katarína Jackuliaková s tým, že každoročne ošetria na jednotke resuscitačnej starostlivosti vyše sto detí, z ktorých približne 70 % je práve v inkubátoroch. „Čím je bábätko nezrelšie, tým je nutnejšie ho takto chrániť a vytvoriť mu príjemnejšie prostredie," doplnila.

Pridané: 02. 03. 2018

Návštevy opäť povolené

Vzhľadom k zlepšeniu vývoja epidemiologickej situácie v rámci akútnych respiračných ochorení sú návštevy na oddeleniach žilinskej nemocnice od piatka 2.3.2018 opäť povolené.
 
Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť v predchádzajúcich dňoch.

Pridané: 01. 03. 2018

Máte riedke kosti? Osteoporózu odhalí denzitometria

Žilina 1. marec 2018 – Ambulancia denzitometrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline mesačne vyšetrí približne 150 pacientov s podozrením na osteoporózu. Ide o bezbolestné vyšetrenie, ktoré odhalí stav odvápnenia kostí. „Pacienta k nám posiela osteológ, reumatológ, ortopéd, internista či gynekológ. Väčšinou však ide o pacientov po úrazoch, s častými zlomeninami, ženy po menopauze a starších ľudí," vysvetľuje rádiologická technička Emília Baránková.

Pridané: 28. 02. 2018

Výberové konania 2018/02/28


Upozornenie!!!
 
Lehota na predkladanie prihlášok do výberového konania a požadovaných dokladov sa predlžuje do 4.4.2018, vrátane.

 • gastroenterológia - vedúci lekár
 • gynekológia a pôrodníctvo - primár
 • hematológia a krvná banka - vedúci lekár
 • chirurgia - primár
 • neurológia - primár
 • neonatológia - primár
 • oftalmológia - primár
 • ortopédia - primár
 • otorinolaringológia - vedúci lekár
 • pediatria - primár
 • pediatrická ortopédia - primár
 • pneumológia a ftizeológia - vedúci lekár
 • psychiatria - primár
 • rádiodiagnostika - vedúci lekár
 • úrazová chirurgia - primár
 • urgentný príjem - vedúci lekár
 • urológia - primár

Skončené


Pridané: 26. 02. 2018

Nákupom v lekárni pomáhate nemocnici

Žilina 26. február 2018 – Žilinská nemocnica otvorila pred dvomi rokmi prvé dve verejné lekárne, ktorých zisk vracia späť do zdravotníctva. Vlani vytvorili pozitívny hospodársky výsledok vo výške 66 748,83 eur. „Prvú lekáreň sme otvorili 1. januára 2016, druhú spojenú s výdajňou zdravotníckych pomôcok v decembri 2016. Sme radi, že si v nich pacienti zvykli nakupovať a podporujú tak našu žilinskú nemocnicu. Všetky financie používame na chod samotných lekární a nemocnice, idú takpovediac priamo späť pacientom a nie do súkromných rúk. Nejde o státisícové investície, no aj vďaka týmto peniazom môžeme napríklad vymaľovať čakáreň alebo izby na oddeleniach," vysvetlil generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek. Vyzýva tak pacientov, aby využívali služby verejných lekární, nakupovali v nich lieky i zdravotnícke pomôcky a podporili tak rozvoj nemocnice a kvalitu zdravotnej starostlivosti.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...
Strana 8 z 27
Počet návštev: 2534708
Dnes je 16. december 2018, meniny má Albína
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk