Aktuálne

Pridané: 28. 05. 2018

Červené nosy pomáhajú v Žiline už 12 rokov

Žilina 28. máj 2018 – Od roku 2006 sa deti na oddelení pediatrie a pediatrickej ortopédie žilinskej nemocnice tešia z jedinečných návštev profesionálnych zdravotných klaunov z Občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors. Každý pondelok a štvrtok prinášajú radosť a smiech nielen detským pacientom, ale aj ich rodičom, lekárom a sestričkám.

Pridané: 23. 05. 2018

Počas Staromestských slávností dbajte na opatrnosť, na urgente minulý rok ošetrili viac ako 200 pacientov

Žilina 23. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline upozorňuje návštevníkov, ktorí sa chystajú na pripravované Staromestské slávnosti 2018 (31. 5. – 2. 6.), aby dbali na opatrnosť a svoje zdravie. Vlani na urgentnom príjme ošetrili počas troch dní konania podujatia medzi piatou hodinou poobede a štvrtou hodinou ráno až 211 pacientov. „Počas takýchto podujatí dochádza k viacerým nebezpečným situáciám a na urgentný príjem nám záchranári privážajú pacientov s rôznymi ťažkosťami. Ide predovšetkým o nadmerné požitie alkoholu, rôzne tráviace ťažkosti, stavy po kolapsoch, no bežne ošetrujeme aj tržné rany - zranenia hlavy, končatín a taktiež stavy po napadnutiach alebo pádoch. Veľký problém je najmä s opitými pacientmi, ktorí nespolupracujú, často sú agresívni a ohrozujú našich zdravotníkov," uviedol vedúci lekár urgentného príjmu žilinskej nemocnice Karol Orlovský s tým, že lekári musia v takýchto prípadoch požiadať o pomoc políciu, aby dokázali poskytnúť nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť a zabezpečiť pritom bezpečnosť zamestnancov a ostatných pacientov naokolo.

Pridané: 18. 05. 2018

Barbora Švidraňová priviedla na svet synčeka v žilinskej nemocnici

Žilina 18. máj 2018 – Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení žilinskej nemocnice dnes priviedla na svet svoje prvé bábätko speváčka a herečka Barbora Švidraňová. Malý Gabriel sa narodil o 13:22 h s mierami 3850 gramov a 52 centimetrov.

Pridané: 15. 05. 2018

Všímajte si vaše znamienka. Európsky deň melanómu upozorňuje na rakovinu kože.

Žilina 15. máj 2018 – Pri príležitosti dnešného Európskeho dňa melanómu apelujú na preventívne vyšetrenia materských znamienok a kožných nádorov aj odborníci z Ambulantného centra dermatovenerológie žilinskej nemocnice. „Kontrola znamienok je veľmi dôležitá. Takmer každý človek má na svojom tele materské znamienka. Ak sa nemenia, nerastú do plochy alebo do výšky, sú symetrické, pravidelne sfarbené s veľkosťou do päť milimetrov, obvykle sa netreba znepokojovať. No treba si všímať také znamienka, ktoré sa začnú meniť – zväčšovať, meniť farbu, začnú svrbieť či páliť. Vtedy treba vyhľadať kožného lekára, ktorý pacienta vyšetrí a v prípade potreby odošle ku nám na príjmovú ambulanciu a tu už pokračujeme s ďalšími vyšetreniami, liečbou alebo sledovaním," informovala vedúca lekárka oddelenia dermatovenerológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Milada Kullová. Pri diagnostike využívajú lekári špeciálny prístroj – ručný dermatoskop, detailne odhaľujúci štruktúru znamienok. K sledovaniu pigmentových kožných lézií slúži zase digitálny dermatoskop, v ktorom je možné snímky archivovať a pozorovať ich prípadný vývin.

Pridané: 14. 05. 2018

Deň matiek oslávili aj mamičky v žilinskej nemocnici

Žilina 13. máj 2018 – Takmer 20 čerstvých mamičiek oslávilo tohtoročný Deň matiek na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline aj vďaka prekvapeniu, ktoré pre ne nemocnica pripravila. „Až 15 pacientok je prvorodičiek, čiže tento rok sviatok oslavujú prvýkrát a my sme radi, že si vybrali práve našu pôrodnicu. Keďže novorodeniatka sa im ešte nedokážu v tento deň poďakovať, rozhodli sme sa, že mamičky odmeníme malým kvetom za nich. Verím, že aj takýmto spôsobom sme ich potešili a spríjemnili im chvíle v nemocnici," uviedol zástupca primára gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia FNsP ZA Martin Sudek.

Pridané: 10. 05. 2018

Budúce mamičky, pozor, pripravte sa na pôrod včas

Žilina 10. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline ponúka budúcim mamičkám možnosť absolvovať kurz psychofyzickej prípravy na pôrod počas štyroch týždňov. Certifikovaná pôrodná asistentka prevedie účastníčky dôležitými teoretickými a praktickými časťami pôrodu, zoznámi ich s prostredím pôrodnej sály a priblíži zmeny v organizme počas tehotenstva, pri pôrode a po ňom. „Mesačne máme u nás 100 až 130 pôrodov, pričom psychofyzickú prípravu absolvuje viac ako 40 % rodičiek, vďaka čomu sú omnoho lepšie pripravené, výborne spolupracujú s našimi zdravotníkmi na sále a po pôrode sledujeme výrazne menej pridružených komplikácií," informoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žilinskej nemocnice Robert Ficek.

Pridané: 04. 05. 2018

Výberové konania 2018/05/04

  • vedúca sestra oddelenia urológie,
  • vedúca sestra oddelenia otorinolaryngológie,
  • vedúca sestra oddelenia oftalmológie,
  • vedúca sestra oddelenia liečebňa pre dlhodobo chorých,
  • vedúca pôrodná asistentka oddelenia gynekológie a pôrodníctva,
  • vedúca sestra oddelenia ortopédie,
  • vedúca sestra novorodeneckého oddelenia,
  • vedúci zdravotnícky laborant oddelenia hematológie a krvnej banky,
  • vedúca sestra oddelenia gastroenterologické centrum.
Skončené.

Pridané: 02. 05. 2018

Nové CT presunuli do nemocnice žeriavom

Žilina 2. máj 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline aktuálne vymieňa starý CT prístroj za nový počítačový tomograf. S výmenou je spojené dočasné zastavenie vyšetrení do 23. mája a taktiež nevyhnutné stavebné práce. „Žiadame návštevníkov a pacientov, aby dbali na bezpečnosť v celom areáli a ospravedlňujeme sa im za vzniknuté obmedzenia. Práce počas najbližších dní ovplyvnia aj prejazd a parkovanie, z dôvodu zníženia kapacity parkovacích miest preto prosíme vodičov, aby jazdili opatrne, parkovali predovšetkým na záchytných parkoviskách, prípadne, ak je to možné, v týchto dňoch nechali svoje autá doma," upozornil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Pridané: 30. 04. 2018

Od mája nastupujú noví primári a vedúci lekári

Žilina 30. apríl 2018 – Primárom a vedúcim lekárom 17 oddelení žilinskej nemocnice končí tento rok ich menovacie obdobie pre výkon funkcie. V apríli sa uskutočnili prvé výberové konania, v rámci ktorých rozhodla odborná komisia o šiestich nových či staronových primároch a vedúcich lekároch. „V máji nás čakajú ďalšie výberové konania, no už teraz môžem povedať, že úroveň uchádzačov je vysoká a projekty rozvoja oddelení, ktoré lekári pripravili, sú veľmi ambiciózne. Verím, že prinesú mnoho pozitívnych zmien a inšpirácií pre našu nemocnicu," uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že v nemocnici prijali aj novú smernicu o obsadzovaní miest vedúcich zamestnancov. „Pravidlá sú jasné a rovnaké pre každého uchádzača, výber je transparentný a založený predovšetkým na odbornosti a manažérskych zručnostiach," dodal.

Pridané: 25. 04. 2018

Otvorená nemocnica s novým etickým kódexom

Žilina 25. apríl 2018 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline prijala nový etický kódex pre zamestnancov. Pokračuje tak v opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a otvorenosti nemocnice. „V predchádzajúcich rokoch sa urobili mnohé kroky v oblasti nahlasovania korupcie či zverejňovania zmlúv, faktúr a priebehu verejných obstarávaní, ktoré sú dnes pre verejnosť už ľahko dostupné a ktokoľvek si ich môže na internete kedykoľvek pozrieť. Chceme však zákon nielen dodržiavať, ale robiť aj aktivity nad jeho rámec, aby sme čo najviac otvorili žilinskú nemocnicu pacientom, návštevníkom, našim zamestnancom a všetkým záujemcom. Prístup k informáciám by mal byť základom každej komunikácie," priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ...
Strana 6 z 27
Počet návštev: 2534773
Dnes je 17. december 2018, meniny má Kornélia
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk