Aktuálne

Pridané: 04. 07. 2016

Psychofyzická príprava budúcich mamičiek na pôrod je v kurze

Žilina 4. júla 2016 – Priemerná mesačná pôrodnosť v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou je 110 pôrodov. Psychofyzickú prípravu z rodičiek absolvuje iba 20 percent. Ich veková hranica je 28 až 40 rokov. „Rodička pri pôrode s absolvovanou psychofyzickou prípravou porovnateľne lepšie spolupracuje s personálom pôrodnej sály. Taktiež u týchto rodičiek pozorujeme výrazne menej pridružených komplikácií," povedal primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Robert Ficek.


Pridané: 27. 06. 2016

Počet úrazov spôsobených pádom z bicykla narastá

Žilina 27. jún 2016 – Na urgentnom príjme v žilinskej fakultnej nemocnici ošetrili počas uplynulého víkendu 173 pacientov. Až 135 ošetrení súviselo s pádom z bicykla či kolieskových korčúľ. „S prichádzajúcimi slnečnými dňami nám narastá počet úrazov spôsobených pádom z bicykla či korčúľ. Len tento víkend sme ošetrili 88 dospelých a 47 detí. Išlo prevažne o zlomeniny, pomliaždeniny a odreniny," povedala vedúca lekárka oddelenia urgentného príjmu Katarína Kacianová.

Pridané: 16. 06. 2016

Nemocnica obnovila fontánu

Žilina 16. júna – Žilinská fakultná nemocnica s poliklinikou zrevitalizovala fontánu nachádzajúcu sa v blízkosti budovy polikliniky. „Som rád, že i takýmto spôsobom môžeme pozitívne vplývať na liečebný proces pacientov a spríjemniť im čas strávený v nemocnici. Verím, že počas letných mesiacov nájdu pri nej osvieženie," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.


Pridané: 08. 06. 2016

Fyziatricko-rehabilitačné lôžkové oddelenie je späť

Žilina 8. júna 2016 – Po viac ako desiatich rokoch má žilinská fakultná nemocnica s poliklinikou opäť fyziatricko-rehabilitačné lôžkové oddelenie. Cieľom je zabezpečiť lepšiu a kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov po operáciách pohybového aparátu či neurochirurgických operáciách a po úrazoch, ktoré si vyžadujú ďalšiu rehabilitáciu. „Prax ukázala, že tak ako ostatné oddelenia, ktoré sa zrušili, budeme musieť vytvoriť naspäť, lebo je to potreba pre pacientov tohto regiónu. Budeme sa snažiť obnoviť tie oddelenia, ktoré boli zrušené, ako kožné, infekčné, geriatriu," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 03. 06. 2016

Neurostimulátor využívajú aj chirurgovia v Žiline

Žilina 3. júna 2016 – Chirurgické oddelenie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou je jedným z mála chirurgických pracovísk na Slovensku, kde lekári pri operácii štítnej žľazy prostredníctvom neurostimulátora identifikujú a monitorujú funkcie vratného nervu. Znižuje sa tak možnosť poranenia hlasiviek. „Zariadenie pomáha operatérovi  identifikovať nerv v priebehu operácie a kontroluje jeho funkčnosť i po odstránení štítnej žľazy. Pri elektrostimulácii nervov zachytáva prístroj elektrickú aktivitu svalov. Výsledkom  neuromonitoringu je pokles ochrnutia hlasiviek pod 1,5 percenta," informoval lekár chirurgického oddelenia žilinskej nemocnice Ivan Kubačka.

Pridané: 30. 05. 2016

Ambulantné klauniády v žilinskej fakultnej nemocnici

Žilina 30. mája – Smiech do čakární detskej polikliniky v žilinskej fakultnej nemocnici dnes priniesli zdravotní klauni primárka Demencia a doktor Evžen Kývl z občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors. V rámci nového programu – ambulantné klauniády budú každý pondelok od 9:00 do 12:00 navštevovať čakárne detských lekárov. „Ambulantné návštevy sú špeciálne zdravotné klauniády pre malých pacientov a ich rodinných príslušníkov, ktorí trávia čas pred ambulanciami v obavách a pod stresom. Potvrdila nám to aj dnešná klauniáda," uviedla umelecká riaditeľka združenia Marika Kecskésová. Tento program je už zabehnutý a veľmi obľúbený aj v nemocniciach v Bratislave, Prešove a v Banskej Bystrici.

Pridané: 25. 05. 2016

Nemocnica investuje do nových dverí a lavíc

Žilina 25. mája 2016 – Jednoduchší prechod pacientom v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou zabezpečia nové automatické exteriérové a interiérové dvere. „Myslíme i na imobilných pacientov a ľudí, ktorí chodia o barlách. Do konca júna by sme mali vymeniť dvere na chirurgickom pavilóne, onkológii a urológii. Nové dvere dostane i operačný trakt na ortopédií," uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga. Výmena 11 dverí si vyžiada investíciu vo výške takmer 52 tisíc eur.

Strana: ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Strana 44 z 53
Počet návštev: 7061177
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk