Aktuálne

Pridané: 30. 09. 2016

Praktické cvičenie preverilo pripravenosť zdravotníckych tímov

Žilina 30. septembra – Precvičiť organizovanie a riadenie hromadného príjmu zranených osôb v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou pri mimoriadnej udalosti s veľkým počtom zranených bolo cieľom dnešného cvičenia zdravotníckych tímov. „Po výbuchu a následnom závale na stavbe diaľničného tunela Višňové k nám postupne priviezli 14 osôb. Z toho traja boli zranení ťažko, traja stredne a 7 ľudí ľahko. Jedna osoba počas prevozu do nemocnice následkom zranení podľahla," uviedla vedúca lekárka urgentného príjmu Katarína Kacianová.

Pridané: 23. 09. 2016

Zdravotní klauni potešili pacientov liečebne dlhodobo chorých

Žilina 22.septembra 2016 – O tom, že humor je potrebný v každom veku sa presvedčili i pacienti liečebne dlhodobo chorých v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou počas klauniády pre skôr narodených. „Išlo o prvú návštevu, ktorá pacientom pobyt na našom oddelení spríjemnila. Prijali ich s úsmevom a aj si s nimi zaspievali. Zdravotní klauni presne vedeli, akým vhodným spôsobom majú ľudí potešiť," povedala vedúca sestra oddelenia Gabriela Horvátová.

Pridané: 21. 09. 2016

Nemocnica zrekonštruuje parkovacie plochy

ŽILINA 21. septembra – V areáli žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou vznikne revitalizáciou parkovísk a opravou ciest sto parkovacích miest. „Tento týždeň sme začali s prípravnými prácami. Projekt počíta s vytvorením parkovacích miest pri hlavnej budove polikliniky, budove pediatrie a ORL a pri kuchyni," spresnil riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 12. 09. 2016

Dar od švajčiarskeho Rádu maltézskych rytierov spríjemňuje pacientom pobyt v nemocnici

ŽILINA 12. septembra – Žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou daroval švajčiarsky Rád maltézskych rytierov 159 elektrických polohovateľných postelí a 169 nočných stolíkov. Nemocničné zariadenie aj napriek používaniu vo Švajčiarsku prevyšuje domáci štandard. Využívajú ho pacienti na oddelení vnútorného lekárstva, gynekologicko-pôrodníckom oddelení, v liečebni dlhodobo chorých, chirurgii, ortopédii, neurochirurgii a urológii. Na tieto oddelenia smerovali aj stolíky, stoličky, jedálenské stoly ako aj antikorové a biele skrinky. „Týmto zariadením sme vybavili aj novorodenecké a očné oddelenie, onkológiu a psychiatriu. Pacientom spríjemňuje liečebný proces a pobyt v nemocnici," uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 30. 08. 2016

Takmer 100 percent detí narodených v žilinskej fakultnej nemocnici odchádza domov plne dojčených

ŽILINA 30. augusta – Až 98 percent detí narodených v žilinskej fakultnej nemocnici odchádza domov plne dojčených. Personál vhodným spôsobom vzdeláva matky k dojčeniu a umelú výživu používa iba v mimoriadnych prípadoch. „Úspešnosť dojčenia je dlhodobý stav. Veľký dôraz kladieme na mamičky prvorodičky, ktoré nemajú praktické skúsenosti, prípadne teoretické vedomosti," uviedla vedúca sestra novorodeneckého oddelenia žilinskej nemocnice Amália Krkošková. Súčasťou úspešného dojčenia je aj využívanie rozmanitosti polôh pri dojčení.

Pridané: 24. 08. 2016

Viac ako 95 percent pacientov je spokojných so zdravotnou starostlivosťou v žilinskej fakultnej nemocnici

ŽILINA 24. augusta – Hospitalizovaní pacienti v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou sú najviac spokojní s poskytovanou zdravotnou starostlivosťou a službami na oddelení urológie, neurochirurgie a v liečebni pre dlhodobo chorých. Vyplýva to z analýzy prieskumu spokojnosti pacientov za prvý polrok tohto roka, ktorú si nemocnica spracováva v rámci systému manažérstva kvality.

Pridané: 29. 07. 2016

Až 90 percent ľudí si vo verejnej lekárni vyzdvihne liek na recept

ŽILINA 29. júla – Pacienti Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline si už viac ako pol roka môžu vyzdvihnúť lieky vo verejnej lekárni Farmácia na prízemí v budove polikliniky. Prevádzkovateľom je fakultná nemocnica. „Jedným z cieľov otvorenia verejnej lekárne bolo skvalitniť služby pacientom, ktorí navštívia nemocnicu, ale získať aj dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu," uviedol námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť žilinskej fakultnej nemocnice Roman Mráz.

Pridané: 20. 07. 2016

Samko je sedemsté bábätko narodené v žilinskej fakultnej nemocnici

Žilina 20. júla – V žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou sa k dnešnému dňu narodilo 717 detí. V porovnaní s rovnakým obdobím uplynulého roka je to o 50 menej. Samko je sedemstým bábätkom narodeným v žilinskej fakultnej nemocnici. Narodil sa 27 ročnej Adriane z Lietavskej Lúčky v nedeľu 17. júla o 14:20. Meral 50 centimetrov a vážil 3430 gramov. „Sme radi, že je zdravý a dúfam, že bude pekne rásť a piť mliečko," doplnila mamička. Doma na Samka čaká už deväťročná sestrička Vaneska.

Pridané: 20. 07. 2016

Potencionálnymi zamestnancami nemocnice je 20 percent praxujúcich vysokoškolákov

Žilina 20. júla – Povinnú odbornú prax absolvuje každoročne počas letných mesiacov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline takmer dvesto vysokoškolákov študujúcich medicínu a ostatné zdravotnícke odbory. Po ukončení štúdia sa takmer 20 percent z nich v nemocnici aj zamestná. „Som rád, že študenti si pre absolvovanie praxe vyberajú našu nemocnicu a práve tu môžu premeniť poznatky nadobudnuté počas štúdia do praxe. Potešujúce je i to, že približne 20 percent z nich sa rozhodne v nemocnici aj pracovať," uviedol riaditeľ fakultnej nemocnice s poliklinikou Ivan Mačuga.

Pridané: 14. 07. 2016

V pediatrickom stacionári ošetrili deti prevažne s problémami zažívacieho traktu

ŽILINA 14. júla – Počas prvých dvoch prázdninových týždňov vyšetrili v príjmovej ambulancii detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline 200 detí, 45 z nich absolvovalo krátkodobý pobyt v pediatrickom stacionári detského oddelenia. „Dôvodom krátkodobej hospitalizácie boli problémy detí so zažívacím traktom, ktoré sa prejavovali zvracaním, hnačkami, bolesťami hlavy a teplotami," uviedla Magdaléna Padalová z pediatrického stacionára.
Strana: ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Strana 43 z 53
Počet návštev: 7061040
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk