Aktuálne


Pridané: 14. 11. 2016

Nový prístroj urýchli diagnostiku zápalových procesov

ŽILINA 14. novembra – Vďaka vyzbieraným dvom percentám z daní má pediatrické oddelenie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou nový analyzátor pre vyšetrenie CRP a vnútorného prostredia. Oficiálne ich dnes odovzdali zástupcovia nadácie Spoločne pre región. „Jedná sa o prístroje, ktoré sú určené na veľmi rýchlu diagnostiku zápalových procesov a orientáciu vo vnútornom prostredí pacientov. Najmä u tých najmenších detí pri rýchlo prebiehajúcich ochoreniach môže rozhodovať aj o existencii," uviedol primár pediatrie Juraj Kováčik.  Lekári zo vzorky krvi z malého vpichu  napr. do prsta už počas vyšetrenia budú vedieť, či pacient potrebuje antibiotickú liečbu. Prístroje budú využívať predovšetkým na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pridané: 09. 11. 2016

Futbalisti MŠK Žilina darovali pediatrii EKG prístroj

ŽILINA 9. novembra – Pediatrické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má nový EKG prístroj. Darovali ho futbalisti MŠK Žilina. Finančné prostriedky získali z dražby bielych dresov z posledného ligového zápasu v sezóne 2015/2016. Prenosný prístroj, ktorý sa používa na diagnostiku zápalových ochorení srdca, porúch rytmu srdca bude slúžiť pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Budeme na ňom monitorovať a zaznamenávať činnosť srdca u tých najmenších detí. Na oddelení máme deti od jedného mesiaca až po 19 rokov," povedal primár pediatrie Juraj Kováčik.

Pridané: 03. 11. 2016

OZ Priatelia stonožky darovalo nemocnici ďalšie eurá

ŽILINA 2. novembra – Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline odovzdali dnes zástupcovia Občianskeho združenia Priatelia stonožky finančné prostriedky z predaných maľovaných pohľadníc vo výške 5 126 eur. Nemocnica za ne kúpila dva infúzne dávkovače pre novorodenecké oddelenie, 100 vankúšov a 100 plachiet pre interné oddelenie, 40 vankúšov pre psychiatrické oddelenie a časť finančných prostriedkov išlo na kúpu tesniacej rúšky pre CT na rádiologické oddelenie.

Pridané: 28. 10. 2016

Na Medzispolkovom Filovom lekárskom dni si vymieňali odborné skúsenosti

ŽILINA 27. októbra – Výmena skúseností v medicínskej oblasti a nadviazanie odborných kontaktov dominovali na Medzispolkovom Filovom lekárskom dni, ktorý sa dnes uskutočnil v Žiline. Zúčastnilo sa ho takmer 80 špecialistov z rôznych lekárskych odborov. „Jedným z cieľov je vytvorenie priestoru na výmenu skúseností medzi Spolkami lekárov Žilina, Považská Bystrica a Prievidza. Nosnou témou tohto ročníka boli ekonomicky závažné celospoločenské ochorenia," uviedol prezident Spolku lekárov Žilina a primár oftalmologického oddelenia žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Michal Štubňa.

Pridané: 26. 10. 2016

Pacientov s depresiami pribúda

ŽILINA 26. októbra – Zvýšiť informovanosť ľudí o duševných ochoreniach a duševnom zdraví bolo cieľom dňa otvorených dverí psychiatrickej ambulancie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Možnosť porozprávať sa o psychických problémoch súvisiacich s depresiou a konzultovať spôsob liečby využilo v pondelok desať ľudí. „Spôsob liečby prišli konzultovať už liečení pacienti, pacienta s úzkostnou poruchou som odporučila na psychologickú ambulanciu. Navštívili nás aj študenti psychológie z Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorí sa zaujímali o denný stacionár a prácu na oddelení," uviedla primárka psychiatrického oddelenia žilinskej fakultnej nemocnice Martina Hanzelová.

Pridané: 24. 10. 2016

XXXIV. Medzispolkový Filov lekársky deň

27.10.2016 - 9:00 hod. - Žilina - Hotel Slovakia - Kongresová sála

Pridané: 21. 10. 2016

Kurz endoskopickej chirurgie nosa absolvovalo sto lekárov a osemdesiat operačných sestier

Žilina 21. októbra – Prehĺbiť poznatky o anatómii prínosových dutín, zoznámiť sa s prístrojovou a inštrumentačnou technikou i praktické ukážky operačnej techniky boli cieľom kurzu endoskopickej chirurgie nosa a prínosových dutín. Už po 38. raz sa uskutočnil v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v ORL centre JAS, ktoré je aj školiacim miestom pre ORL lekárov.

Pridané: 13. 10. 2016

Deformita chrbtice operovaná novou metódou

ŽILINA 12. októbra – Pri liečbe deformity chrbtice použili po prvý raz na Slovensku vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline nový systém, ktorý spĺňa najnovšie požiadavky na korekciu deformity priamou derotáciou stavcov. „Je to v súčasnosti jediný systém, ktorý sa zamyká bez použitia matice. Nedochádza preto ku torznému pôsobeniu síl na skrutku a spojovaciu tyč a ku „traumatizácii" štruktúry skrutky a tyče. Rovnako tak nie je riziko vylomenia skrutky pri zamykaní," vysvetľuje primár žilinského oddelenia pediatrickej ortopédie a vedúci lekár spondylochirurgického oddelenia Juraj Popluhár.

Pridané: 04. 10. 2016

V nemocnici liečia smiechom viac ako desať rokov

Žilina 3. októbra – Viac ako desať rokov spolupracuje žilinská fakultná nemocnica s poliklinikou s Občianskym združením ČERVENÝ NOS Clowndoctors. Ich zdravotné kluaniády videlo viac ako 30 tisíc hospitalizovaných detí na lôžkových oddeleniach nemocnice.
Strana: ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ...
Strana 42 z 53
Počet návštev: 7060935
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk