Aktuálne

Pridané: 02. 01. 2017

Na prvého novorodenca roku 2017 čakali takmer deväť hodín

ŽILINA 1. januára 2017 – Prvým novoročným dieťaťom narodeným vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline je Lilien. Narodila sa 1. januára o 8:50, meria 49 centimetrov a váži 3 530 gramov. Dievčatko je zo Žiliny a spolu s mamičkou sú v poriadku.

Pridané: 30. 12. 2016

Rok 2016 bol pre žilinskú fakultnú nemocnicu investičný

ŽILINA 30. decembra 2016 – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline investovala v roku 2016 do modernizácie vonkajších a vnútorných priestorov viac ako 900 tisíc eur z kapitálových výdavkov. Najväčšou investíciou za viac ako 400 tisíc eur bola revitalizácia parkovísk a oprava ciest. „V rámci tohto projektu sme vytvorili záchytné parkovisko pri liečebni dlhodobo chorých. Revitalizáciou vzniklo viac ako sto parkovacích miest. Rozšírili sme vozovku od kruhového objazdu pred budovou pediatrie a ORL. Súčasťou projektu je i nová organizácia dopravy s dopravnými značkami. Tie osadíme v januári," uviedol riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 20. 12. 2016

Pacienti majú nových strážcov vitálnych funkcií

ŽILINA 20. decembra – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline má osem nových strážcov vitálnych funkcií pacienta. Z nových monitorov sa tešia na jednotkách intenzívnej starostlivosti oddelení pediatrie, neurochirurgie a neurológie. „Tieto prístroje pomôžu zvýšiť kvalitu a starostlivosť o našich pacientov," povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.


Pridané: 14. 12. 2016

Študenti konzervatória sa podelili s vianočnou hudbou

ŽILINA 13. decembra – Vianočné skladby a koledy v podaní desiatich študentov Konzervatória Žilina dnes potešili hospitalizovaných pacientov psychiatrického oddelenia a liečebne dlhodobo chorých žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou. „Sestrička Zdenka nás oslovila a stalo sa to tradíciou, že posledné roky chodíme robiť Vianočný koncert do žilinskej nemocnice na oddelenie psychiatrie. Chceme spríjemniť sviatky ľuďom, ktorí sa možno nemajú tak dobre ako my," povedala študentka žilinského konzervatória Katarína Slížková.

Pridané: 08. 12. 2016

Aj mladí ľudia cítia sociálne, pediatrii darovali takmer 1100 eur

ŽILINA 7. decembra – Takmer 1 100 eur venovali dnes pediatrickému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zástupcovia občianskeho združenia BenPro. Ide o výťažok z druhého ročníka Benefičného koncertu Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline. „Som veľmi rád za každého žiaka, umelca a partnera, ktorí sa s nami spoločne podieľali na tomto výnimočnom podujatí. Nielen, že pomáhame dobrej veci, ale aj prejavujeme solidárnosť v dnešnej spoločnosti. Teším sa, že sme ako študenti mohli prispieť tam, kde je to potrebné," povedal výkonný riaditeľ združenia Tomáš Badík.

Pridané: 07. 12. 2016

Z Mikulášskych balíčkov mali radosť nielen deti, ale i dospelí

ŽILINA 7. decembra – Z mikulášskych balíčkov sa tešili nielen detskí pacienti hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline, ale aj dospelí onkologickí pacienti hospitalizovaní na oddelení klinickej a radiačnej onkológie. Svoju podporu a povzbudenie im prišli vyjadriť členky Občianskeho združenia Žilinské Venuše. „Sme radi, že ich môžeme potešiť aspoň balíčkom, lebo vieme, že niektorí sú na tom horšie ako my sami. Z celého srdca by som im priala, aby boli dlho medzi nami. Mne lekári dávali päť percentnú šancu na život a som tu už deviaty rok. Dúfam, že i títo pacienti sa budú tešiť na každý deň, kedy sa zobudia," uviedla bývalá pacientka a členka združenia Mária Kubaščíková.

Pridané: 02. 12. 2016

Nemocnica skvalitňuje služby pacientom, otvorila ďalšiu lekáreň

ŽILINA 1. decembra – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline ako prvá zo štátnych nemocníc dnes otvorila Nemocničnú lekáreň - oddelenie výdaja pre verejnosť.  Nachádza sa pred budovou detskej polikliniky. Pacienti si tu môžu lieky a zdravotnícke pomôcky vyzdvihnúť na lekársky predpis, ale aj zakúpiť. „Našou snahou je skvalitniť služby pacientom, ktorí nemocnicu navštívia a zároveň získať dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu," uviedol riaditeľ žilinskej fakultnej nemocnice Ivan Mačuga.

Pridané: 24. 11. 2016

S Košom plným humoru zavítali klauni na neurológiu a onkológiu

ŽILINA 24. novembra 2016 – So špeciálnym Košom humoru navštívili v utorok pacientov oddelenia neurológie a klinickej a radiačnej onkológie žilinskej fakultnej nemocnice s poliklinikou zdravotní klauni. Knihy, krížovky, hlavolamy či masážne loptičky spríjemnia pacientom pobyt v nemocnici a privedú myseľ na veselšie myšlienky. „Špeciálna klauniáda je pre dospelých pacientov, pretože aj oni potrebujú humor, keď musia ležať v nemocnici a zvládať stresové situácie. Viac ako deti si uvedomujú svoj zdravotný stav a veľakrát je to pre nich psychicky náročné. Klauni ich majú obveseliť," uviedla zástupkyňa riaditeľky Občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors Martina Dobšinská.

Pridané: 24. 11. 2016

Zrekonštruovaná budova pediatrie a nové ambulancie urológie zlepšia komfort pacientov a zamestnancov žilinskej nemocnice

  • Nadácia Kia Motors Slovakia financovala a realizovala komplexnú rekonštrukciu budovy pediatrie a detskej ortopédie ako aj vybudovanie troch úplne nových ambulancií urológie.
  • Pediatrické oddelenie v žilinskej nemocnici vymaľované aj vďaka 64 dobrovoľníkom z výrobného závodu Kia.
(Žilina) 23. november 2016 – Nadácia Kia Motors Slovakia dnes oficiálne odovzdala zrekonštruované priestory Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Cieľom obnovy v hodnote 345 000 eur bolo zlepšenie prostredia určeného na poskytovanie a výkon zdravotnej starostlivosti občanom Žilinského kraja. Nadácia realizovala komplexnú rekonštrukciu budovy pediatrie a detskej ortopédie vrátane renovácie interiéru, výmeny okien, zateplenie budovy s novou fasádou ako aj revitalizáciu oddychovej zóny. Na urológii boli vybudované tri úplne nové ambulancie, sesterská miestnosť, čakárne a sociálne zariadenia pre pacientov, samostatný vchod s bezbariérovým prístupom. Automobilový závod Kia Motors Slovakia podporil od roku 2014 prostredníctvom svojho nadačného fondu a vlastnej nadácie rekonštrukciu žilinskej nemocnice sumou 720 000 eur.
Strana: ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ...
Strana 41 z 53
Počet návštev: 7061126
Dnes je 7. júl 2022, meniny má Oliver
intranet
© 2012 FNSP Žilina ▪ Všetky práva vyhradené ▪ Programming by: viadon.sk